Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha egy kamion előz autópályán...

Feketeruhasember kérdése:

Ha egy kamion előz autópályán miközben én egy másik kamion mögött megyek a személyautómmal akkor kötelező beengedni magam elé?

Figyelt kérdés

Erre szeretnék választ kapni, mert megmondom őszintén nem szívesen játszom ezt a lassítok gyorsítok dolgot.

Meg pl ha 90-el mehetnek akkor miért kell megelőznie?

Nem mindegy hogy előttem megy 90-el vagy mögöttem?

Ti mit gondoltok errel, nyugodtan helyre lehet tenni ha én vagyok a kocsog, csak valaki magyarázza el ennek a miértjét. És ha nem lassítok vissza hogy ő elém bemehessen akkor sokszor elkezd oldalról közeledni felém a belső sávból ami elég ijesztő.


2020. jan. 19. 21:33
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
53%
Nem akadályozhatod az előzést. Akkor sem, ha a kamionons szabálytalanul előz. (csak 80-nal mehet és 6:00-22:00 között nem előzhetnek 2 sávos úton.)
2020. jan. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
60%
Van olyan szabály, hogy az előzést köteles vagy elősegíteni. Persze olyan szabály is van, hogy megengedett maximális sebesség kamion számára 80 km/h, meg olyan is van, hogy másik autót nem sodorunk el. Amúgy nem szoktak 90 felett menni, lehet, hogy csal az órád.
2020. jan. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
60%
Szóval, ha jól értem te óra szerint szuttyogsz 90-nel külsőben. (Ami inkább 85) A kamionos ezzel tisztában van, mivel a tachográf pontosan mér. Ő mindig 90-nel fog menni pályán, mert neki 5km/h eltérés is számít. Lehet, hogy azért ér oda a le/felrakóra, mert megelőzött téged. Menj óra szerint 100-zal és akkor nem fognak megelőzni a kamionok.
2020. jan. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Nem, nem úgy értem. Én "vonatozom" egy másik kamion mögött aki pontosan 90-el megy gps szerint is. De a mögöttem lévő kamionos akar bejönni 92-vel közém és az előttem haladó kamion közé. És ezt nem értem hogy miért nem jó neki ott 90-el?
2020. jan. 19. 21:41
 5/21 anonim ***** válasza:
71%
Autópálya forgalmában nem vezetéstechnikai kioktatáson kell gondolkodni, hanem a balesetmentes vezetést kell megvalósítani.
2020. jan. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Igen, ez a fontossági sorrend, de tán csak nem bűn az otthon biztonságában a gyakorikérdéseken megkérdezni. Most nem veszélyeztetem épp a forgalmat..tehát ez nem válasz.
2020. jan. 19. 21:44
 7/21 anonim ***** válasza:
31%

Ha neki mindegy, akkor neked is legyen mindegy hogy előtte vagy vagy pedig mögötte.

Nem értem neked miért kell embereskedned 90-nel.

Hagyd ott őket és kész.

2020. jan. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Kamionok konvoj módban szeretnek menni, egyszerűbb neked bemenni a belsőbe és visszasorolni mögé
2020. jan. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
75%

napi 9-10 órát vezethet egy kamionos.

ha csak 2 km/h-val megy lassabban mint tudna az 18-20 km távolság. Lehet neki csak ennyi hiányzik ahhoz, hogy haza tudjon menni aznap. Vagy odaérjen a lerakóra vagy egy parkolóba

Te meg szeretnél állni otthontól 20 km-re, hogy ááá majd reggel hazamegyek?

2020. jan. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
29%

Mi értelme kamion mögött menned?

Kb fél litert sem spórolsz, cserébe jó balesetveszélyes...


Ha annyira ráérősen akarok menni akkor kamion előtt vagy mögött megyek 200 méterrel úgy, hogy ne tartsam fel/ne másszak rá.

2020. jan. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!