Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha egy kamion előz autópályán...

Ha egy kamion előz autópályán miközben én egy másik kamion mögött megyek a személyautómmal akkor kötelező beengedni magam elé?

Figyelt kérdés

Erre szeretnék választ kapni, mert megmondom őszintén nem szívesen játszom ezt a lassítok gyorsítok dolgot.

Meg pl ha 90-el mehetnek akkor miért kell megelőznie?

Nem mindegy hogy előttem megy 90-el vagy mögöttem?

Ti mit gondoltok errel, nyugodtan helyre lehet tenni ha én vagyok a kocsog, csak valaki magyarázza el ennek a miértjét. És ha nem lassítok vissza hogy ő elém bemehessen akkor sokszor elkezd oldalról közeledni felém a belső sávból ami elég ijesztő.


2020. jan. 19. 21:33
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
37%
Ne csodálkozz, ha letol majd valamelyik az útról.
2020. jan. 20. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy köteles beengedni, csak biztonságos követési távolságot kell tartanod. A pályán úgy is szabad előzni, ha nem látható a visszatérési lehetőség. Akár hosszú perceken át.

A kaminos nem lophatja el a követési távolságodat. Amikor visszatér a külsőbe, előtte is, mögötte is meg kell lennie a bizonságos távolságnak.

Az, hogy logikátlan egy személykocsit előzni, azzal neked nem kell foglalkozni.

Az előzést akadályozni tilos, akár lassítással is segíteni kell, erre a szembeforgalom miatt van szükség. Ne nyúljon el terben és időben. Pályán nincs szemből jővő jármű, ezért is szabad hosszan előzni.

Ha te a biztonságosan elegendő, de ezen belül minimális távolságot tartottál, akkor csak jelentős mértékű lassítással tudnád kiengedni, najd arról visszagyorsítanod.

Erre nem szoríthat rá.

Egyébként pl. Dajka László kamionos azt mondja, nem egészséges szendvicsben lenni. Azaz kamionok között autózni.

Lehet, mégis okosabb kicsit lemaradnod.

2020. jan. 20. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Igen, a követési távolságomat akarják elvenni, azzal hogy nem egyben előz meg a masik kamionnal együtt hanem közénk akar befurakodni ahol persze nem fér el.

Ezt a konvoj dolgot még nem hallottam, lehet hogy nem akarják hogy matrica legyen egy autóból ha nem figyelnek és belemennek az előttük haladó másik kamionba?

2020. jan. 20. 07:59
 14/21 walk w1th mee ***** válasza:
77%

Helló,én kamionos vagyok és leirom mivan az én szempontomból.

Ne legyél közöttünk! nemtünik fel neked de olykor belassultok szgk-val és az nekünk k b@zott zavaró,közel kerülünk hozzátok és 1-2 kmel is de lassabban mentek,fékezhetek.. és olykor kielőzni sem tudunk,vagy hozzá látnánk és akkor elkezdetek gyorsitani ,"jaj nehogy a nagy kamion megelőzzön". Szóval,megkérlek téged és az ittlévő B kategoriás "soforoket",takarodjatok a kamionok közül,ne szendvicseljetek mert egyszer utol érünk valamelyikőtöket:)

2020. jan. 20. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
29%
Te köteles vagy akkora követési távolságot tartani, hogy közéd és az előtted haladó közé előzés esetén egy autó biztonságosan beférjen. Az egy másik kérdés, hogy autópályán nem létezik előzés, csak elhaladás, de a besorolást és a jobbra tartást elő kell segítened. Eleve féktávon belül autózni egy kamion mögött már életveszélyes, ha pedig tartod a féktávot, akkor kényelmesen befér bárki. Egyáltalán személyautóval minek mész fel pályára, ha 90-el mész?
2020. jan. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
15-ös! Ezt a sok marhaságot mutasd már meg a KRESZ-ben, légy olyan jó!
2020. jan. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
56%
Ésszerűségnek hívják és tapasztalatnak. Kielőzött szabálytalanul egy kamion, te pedig csak azért is tartsd ott a belső sávban, ahelyett, hogy segítenéd, hogy minél előbb vissza tudjon térni. Másfelől a követési távolság be nem tartása eleve veszélyes, a balesetek jelentős hányadát ez okozza. Csak azt kell betartani, ami le van írva a KRESZ-ben, gondolkozni nem kell?
2020. jan. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
46%

Te köteles vagy akkora követési távolságot tartani, hogy közéd és az előtted haladó közé előzés esetén egy autó biztonságosan beférjen. Az egy másik kérdés, hogy autópályán nem létezik előzés, csak elhaladás, de a besorolást és a jobbra tartást elő kell segítened. Eleve féktávon belül autózni egy kamion mögött már életveszélyes, ha pedig tartod a féktávot, akkor kényelmesen befér bárki. Egyáltalán személyautóval minek mész fel pályára, ha 90-el mész?


A kötelező és célszerű két külön dolog. Te azt írtad, előírás olyan távolságot kell tartani, hogy meg tudjanak előzni. Autópályán is létezik előzés. Ha a gyorsabb kocsi sávokat vált, az előzés, nem elhaladás. Egyébként elhaladást meg egyáltalán nem kell segíteni, mert azon nincs mit. Ezzel komoly ellentmonásba keveredtél. A jobbra tartás elősegítése sincs szabályban rögzítve, és értelmezni sem tudom.

A kérdésből én nem olvasom ki, hogy rámászott volna az előtte menő kamionra.

Két másodperces követést elfogadhatónak tartja mindenki. Az ha jól számolom 90-nél 50 méter. Szerinted akkor kb. 114-120 méterre szabad csak menni valaki mögött? Hol is van ez benne a rendeletben?

2020. jan. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
29%
Semmilyen rendeletben nincs benne, nem fog érte a rendőr megbüntetni, az életeddel fogsz érte fizetni. Kamionról van szó, akinek kötelező jobbra tartás van, mivel ő nem használhatja a belső sávot.
2020. jan. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
De ha már az ésszerűségről beszélünk, ha ő engem megelöz mert én lassan megyek neki akkor nyilván az előttem lévő kamion is lassú neki akivel a követési távolságot tartom..Akkor miert nem halad el amellett is és miért akarja beszuszakolni magát mindenképpen közém és az előtte lévő kamion közé?
2020. jan. 20. 13:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!