Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi táv kell egy kis...

Mennyi táv kell egy kis köbcentis motornak, hogy üzem meleg legyen?

Figyelt kérdés

Az intereneten csak arról találok cikkeket, hogy hidegindításkor meddig kell melegíteni a motort, dízelnél hogy meg stb, de engem konkrétan az érdekelne, hogy pl. egy 1.2-es motornak mennyi idő, illetve hány km kell neki hogy bemelegedjen átlagosan. A munkahelyem 5 km-re van, 1.4-es motorral pedig mire beérek a munkahelyre, épp eléri a vízhőfok az optimális értéket, de ugye ez nem egyenlő a motorolajéval. Egy új autót fogok vásárolni, és az a kérdés, hogy egy 1.2-es motor, vagy akár ezres motor, ilyen rövid táv alatt már nem ártok neki ugye? Fele utat 70-80 km/h-val teszem meg, tehát a motor pörögne 2200-ig.


U.i.: Az 1.4-es verdám már nagyon öreg, ráadásul ezenkívül van még egy 1.9-es dízel kocsim is, amit hobbiautónak szántam, de garázs nélkül sok értelme nincs hogy rohasszam az utcán, ráadásul két autót tartok fenn. Beláttam hogy pazarlás/hülyeség volt, a kettőt eladnám, és kell egy mindenre jó kisautó, aminek nem ártok ha pl 15 percet megyek vele egy nap. Tömegközlekedés,motorkerékpár/roller felejtős.



#hidegindítás #motorolaj #motor melegítés #kis köbcentis motor #1.2-es motorok #mit írjak még ide ember
2020. jan. 20. 03:38
 1/8 A kérdező kommentje:
Fiat Punto-kat nézegettem, azon belül a 0.9-es twinair-t. Két hengeres, és ráadásul turbós. Nem a teljesítményre akarok menni, nem azért írtam, de például ezt a motort biztos nem gyilkolnám halálra a rövid távokkal.(szerintem). A másik ami még szóba jöhet, azok a japán autók, Honda Jazz 1.2-esek, stb. max 2 misi
2020. jan. 20. 03:44
 2/8 anonim ***** válasza:
HA van autód akkor elindulsz vele és megtudod hogy mikorra melegszenek fel. Kb az 1.2-es is úgy fog melegedni.
2020. jan. 20. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
1.4 Jazz, 4km megtétele után alszik el a vízhőfok lámpa, tudom ekkor még teljesen üzemmeleg. Ebben a 4km-ben van 1.2km tolóüzem, hegyről lefele.
2020. jan. 20. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Azért nem találsz ilyen adatot, mert minden autó másmilyen plusz a környezeti hőmérséklettől is függ, na meg attól is, hogy milyen úton mész (emelkedő/lejtő, autópálya/városi dugó, stb.).


Ebben a 0 fok körüli hőmérsékletben az 1.6-os benzinesemnek 3-6 km szokott kellenni. Az egyik lejtős/sík úton inkább 5-6 km, a másik emelkedős útvonalon 3-4 km alatt bemelegszik.


De az a biztos, ha kipróbálod, hogy konkrétan a te autód, a te vezetési szokásaid mellett mennyi idő alatt melegszik be.

2020. jan. 20. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

ßaszki nem is számoltam hányadik autódat veszed..

És idejössz ilyen debil kérdéssel??

2020. jan. 20. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
1.4 MPI Skoda Fabia 5-7 km. után melegszik, de nem mindig, van, hogy többet kell menni vele.
2020. jan. 20. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Erre a célra egy elektromos v. plug in hibrid autót vennék - az 5 km alatt be sem fog indulni a benzinmotor és olcsón fogsz suhanni.

Most olvastam valahol, hogy a VW eUp pl. újonnan 5.7m, ha most autót akarnék venni, elgondolkodnék rajta, tekintve hogy 200km-nél messzebb ritkán megyek, és max 2-en abban is elférni.


Egyébként az újabb kisturbós motorokban mindenféle trükk van, hogy gyorsabban bemelegedjen - pl. az én Skodámban 2 termosztát van meg 2 elektromosan vezérelt szelep, amivel benntartják a motorban a vizet amíg hideg - így tényleg 2 perc alatt 90 fokos a víz, viszont 100e ft egy vízpumpa (mert abban van a sok okosság). Ja, és a víz 90 fokos persze, nem a motor. Az olajnak így is kell 10-15 perc amíg 50 fokos lesz.

2020. jan. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hibriden is gondolkodtam már (1.3-as honda civic), még meglátom hogy lesz, nézegetek, nem kapkodom el.
2020. jan. 20. 18:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!