Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorolaj utántöltés autón...

Motorolaj utántöltés autón hidegen vagy üzem melegen kell?

Figyelt kérdés
Régi és új autón hogy kell?

2018. dec. 28. 05:53
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Szinte teljesen mindegy.
2018. dec. 28. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mindegy? ez nekem kicsit fura.
2018. dec. 28. 07:14
 3/9 anonim ***** válasza:
25%
Ha nem laborban áll az autó, akkor meleg motorba töltsd, utáni indít, picit járat, leállít, ellenőriz, örül.
2018. dec. 28. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%

Sokat csalhat a nívó,pláne ha nagyköbcentis motorja van.

Hideg motornál nézd meg és töltsd fel a szintet fél állásig, két okból is.

1.Visszakerült a karterba az összes olaj

2.A hőtágulás miatt sokkal többet mérsz ha forró.


Azt ilyen "tökmindegy"majmokra ne hallgass.

2018. dec. 28. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nézd meg mit ír a gépkönyv! Nálam pl azt írja, hogy üzemmeleg motornál, leállítás után pár perccel kell ellenőrizni a szintet.

Nekem az tűnik logikusnak, hogy rátöltést is melegen végzem, hiszen akkor egyből ellenőrizni is tudom, hogy hol áll. De! A min és a max között általában van egy liter különbség. Ha melegen minimumon volt és hidegen töltesz rá kb fél litert, valószínűleg akkor sem fog max fölé menni melegen. Szóval min és max között elég tág az elfogadható intervallum, így szerencsére nem kell halál pontosan laborkörülmények között mikroliterre adagolni az olajat.

2018. dec. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Amelyik autón én néztem, ott a hideg és a meleg olaj szintje között nem volt 1 cm különbség. 4 centis nívópálcánál ez nem számottevő. A motornak teljesen mindegy, hogy a nívópálca minimum, vagy maximum jelzésénél van az olajszint, lényeg, hogy a sávon belül legyen. Sőt, múltkor mentem egy autóval, annál akkor jelzett hibát, amikor egy liter olajat kellett önteni a minimum szinthez.
2018. dec. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Hogy mikor töltöd az mindegy, csak meleg motornál mást fog mutatni a nívó, mint hidegnél. Én nem biztos, hogy a hideg olajat ráönteném a forró motorra.
2018. dec. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hidegen .

Igaz a honbi autómba nem kell után tölteni mert nem fogy belőlle ő egy 1.2-es skoda . A haszánlósba kell néha utántölteni az egy 2.5turbo benzinea volvo v70 kombi

2018. dec. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mindenképp hideg motorba! A motor semmilyen részének nem tesz jót a hirtelen hősokk. Főleg a hengerfejnek nem, ha a 80-90 fokos motorba beöntöd a hozzá képest jéghideg olajat.
2023. máj. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!