Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Rendszámtábla pozíciója elől?

Rendszámtábla pozíciója elől?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy olyan autót külföldről, aminek elöl nincs rendszámtábla tartó kerete. Gyárilag! 2 megoldást találtam neten erre: vagy oldalra a lámpa alá felfúrnak egy normál rendszámtábla keretet vagy matrica rendszámmal használják (amit szintél oldalra ragasztanak fel). A kérdésem pedig az lenne, hogy az mennyire baj hogy nem középen lesz így a rendszám?

Eddig azt gondoltam, hogy nem probléma, van jó pár ilyen autó itthon, látni is az utakon őket, tehát biztos jó úgy. Viszont van egy haverom aki a közlekedésrendészetnél dolgozik, és megkéredztem őt hogy ez így mennyire okés. Kapásból nem tudott válaszolni, de mondta hogy utánakérdez kollégáknál akik ezzel foglalkoznak. Tegnap délután hívott is és mondta, hogy a magyar szabályok (mondta hogy melyik paragrafus, melyik törvény, csak már elfelejtettem) szerint középen kell lennie a rendszámnak! Mindegy hogy milyen autóról beszélünk, nincsenek külön kezelve azok, amiknél gyárilag máshol van, mert csak ott fér el. Kérdeztem hogy akkor akiknek nem középen van azok hogyan közlekedhetnek mégis, amire azt válaszolta hogy "nem a szabályok szerint". Majd hozzátette, hogy ő nem ajánlana ilyen autót, mert ha valaki meg akarna büntetni érte, akkor jogosan tenné azt.

Szerintetek ilyen létezik? Nem igazán akarom ezt elhinni. Tényleg nem engedik meg a magyar törvények azt hogy oldalt legyen a rendszám? Ha igen, akkor mégis hova kellene felrakni azt, ha középen a lökhárító aljától kezdve a motorháztetőig légbeömlők vannak? A motorháztető fölé?



2020. jan. 20. 18:54
 1/3 anonim ***** válasza:

szerintem a haverod csak kamuzik hogy ott dolgozik, különben nem mondana sületlenségeket


Hatósági jelzések elhelyezésére vonatkozó feltételek6/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet

27. § Hatósági jelzések elhelyezésére vonatkozó üzemeltetési műszaki feltételek


(1) A jármű - az e célra kialakított helyre - a jogszabályban előírt hatósági jelzést feltüntető táblát (rendszámtábla, azonosítási tábla) kell felszerelni.

2020. jan. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Le ne írd már hogy milyen autó...

Amúgy az Alfák teljesen legálisan közlekednek úgy, hogy nem középen van a rendszámuk, paragrafustól függetlenül.

2020. jan. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Ráhibáztál, Alfa 156.

Biztos hogy ott dolgozik, csak akkor ezek szerint nagyon benézett valamit.

Köszönöm a válaszokat!

2020. jan. 20. 19:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!