Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mik a motorozás hátrányai?

Mik a motorozás hátrányai?

Figyelt kérdés
Mennyire kényelmetlen nyáron melegben vagy épp hűvösebb időben motorral munkába járni, bukót, protektorokat magaddal cipelni napközben?

2020. jan. 21. 08:36
 1/9 anonim ***** válasza:

kérdés milyen helyen dolgozol, el tudod-e zárni a cuccaidat. Nálunk volt egy srác akinek a bukóját rendszeresen berakták a fagyasztóba mondván forrófejű és így talán lehűl :D Gondolhatod hogy nézett ki 12 óra fagyasztás után a bukó és milyen jó lehetett felvenni télen...

Ha van hova rakni a felszerelést, akkor nincs gond. Nekem az irodában volt helyem elrakni mindent - még a motor is befért volna :D

Szintén hely kérdése hogy legyen a melóhelyen száraz ruha, mert évszaktól függően bármikor elázhat az ember. Én többször is eláztam úgy, hogy itthon nem esett a melóhelyen nem esett, de útközben elkapott egy zápor.

2020. jan. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%

Veszel egy zárható táskát motorra, abba bele tudsz pakolni mindent, így nem kell cipekedni feleslegesen. Kulcsra zárod és kész.

Én nem öltözök be 40fokban bőrkabátba, de hosszú farmer meg pulcsi van rajtam.

De az is kérdés, h mennyi időre van a munkahelyed. 1 órányira v 20 p... ezt is mérlegelni kell.

Egyébként a motorozásnak 1 kur.va nagy hátránya van, hogy nincs semmi ,ami megvédene egy balesetben, úgy mint pl egy autó.


22N

2020. jan. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én szoktam nézni az időkép radarját, ingázáskor nagyon ritkán ázom el. Persze ha egész nap esni fog, viszek esőruhát. Hátrány még, hogy veszélyesebb, jobban észnél kell lenni. Nem szabad bízni a többi autósban, ami fárasztó néha.

Cuccokat cipelni nem olyan vész, főleg ha van dobozod. Én ingázáskor a motoron hagyom a bukót, zárt és őrzött mélygarázs. Ha máshova megyek, akkor sisak megy a dobozba, kesztyűvel együtt. Ha hideg van, akkor kabát marad rajtam. Ha nagyon meleg, akkor odaláncolom a motorhoz. Sokszor 2 bukó, 2 kabát, 2 nadrág van odaláncolva, amikor a párommal túrázunk. Megoldható sok minden. Fő hátrány, hogy túrázás közben elázhatsz, hágókon hideg van, 35 fok felett izzadsz.

2020. jan. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
11%
Konkrétan csak hátrányai vannak, és rengeteg.
2020. jan. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%
Ez objektíven nem igaz :D Kevesebbet fogyaszt, olcsóbb legtöbb esetben a fenntartás, ingyennesen parkolsz bárhol a belvárosban, lehet menni buszsávban, dugó esetén sávok között, azaz csomó időt lehet spórolni vele, szubjektív dolgokról nem is beszélve, mint hogy sokkal nagyobb buli. Nekem mindig segít a nap végi stresszt kicsit levezetni, hazaérve mosoly van az arcomon. Kocsival csak még idegesebb lennék a dugóban üldögélve szerintem.
2020. jan. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
20%
Igen, viszont ezenkivül hatalmas stressz a nap többi része: hova tedd a ruhát, megsülsz, nincs hova tedd a bukót, el kell ugornod valahova, megint 10 perc öltözködés, elkapod a dugót, leizzadsz a vastag ruhában a 60 fokban az autók között. 3 komoly motor áll a garázsban, már csak kizárólag hobbi szinten mennek emiatt.
2020. jan. 21. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%
Ha neked ez stressz, akkor valóban itt az idő, hogy abbahagyd, változtál valószínűleg :) Mielőtt megvetted őket is ugyanezek voltak a motorozás hátrányai, csak akkor valszeg nem fokozott stresszként élted meg.
2020. jan. 22. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Soha nem is azért motoroztam, hogy ezzel járjak munkába, lévén 17 éves korom óta több autó is áll mindig az udvaron a motorok mellett. De legyünk őszinték, a legelvakultabb motorosnak sem kényelmes cipelni a göncöt maga után nyáron a 40 fokban, vagy mikor délután elkap a zápor, és az alsógatyádból is a vizet facsarod ki.
2020. jan. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem mondtam, hogy kényelmes. De ha neked ez ennyire stresszes, hogy "csak hátrányt" látsz benne, akkor tényleg kiöregedtél lehet ebből a műfajból :) Ilyenkor kell R1250GSA-t venni, úgy hallottam :P
2020. jan. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!