Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorosok, olyan eszköz...

Motorosok, olyan eszköz érdekelne ami egy kis doboz és felszerelve adatokat kaphatsz az útszakaszon a sebességről, kanyarokban dőlésszögről valamint egyébb adatokról?

Figyelt kérdés
Az eszközzel megnézhetnéd útad során mennyivel mentél bizonyos szakaszokon, mennyivel mentél bele kanyarba, milyen dőlésszögekben voltál kanyarokban, féktávod dőlésszöged és reakcióidőd ismerve megmutatná, hogy azt a kanyart mennyivel ajánlott bevegyed, hogy lassíts ennyire vagy megállj. Mennyivel tudnád azt a kanyart bevenni és milyen szögben. Szóval ilyen és ehhez hasonló adatokkal szolgálna, hogy jobb és biztonságosabb motorosokká váljatok, érdekes lenne és fizetnétek érte?

2020. jan. 9. 20:08
 1/4 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
51%
Pénzt kapsz ilyenert? Soha..
2020. jan. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem haszontalan volna szerintem :) Nem szoktam úgy közlekedni, hogy ilyenre szükségem legyen. Ezt úgy értem, hogy mindig bőven a tudásom keretein belül vagyok, azaz bőven hagyok fékutat, dőlésszöget tartalékba. Ilyen esetben mit tudna mondani ez a kütyü? :) Menjek gyorsabban? Hagyjak kevesebb fékutat?


Illetve a közút nem versenypálya. Ha azt mondja a szerkezet, hogy oké, ismerve téged, mehetsz 90-nel ebben a kanyarban 70 helyett, majd van egy homok- vagy olajfolt, ahol eddig nem volt, mit csinál a motoros? Zakózik valszeg. Közúton egy értelmes motoros sose úgy fog közlekedni, hogy ki tudja használni ennek a készüléknek az előnyeit. Ez a kütyü csak akkor működne amúgy is, ha nem lennének ehhez hasonló külső, ismeretlen tényezők.


Esetleg inkább érdemes volna körülnézni a pályamotorosok körében, habár meglepne, ha ott még nem volna semmi ehhez hasonló.

2020. jan. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem. Van már ilyen telefonos app. Felesleges egy újabb kütyü..
2020. jan. 10. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ettől nem lennél se jobb,se biztonságosabb. Azon csak a gyakorlás javíthat. Egy szerkezet ami nem ismer és nem is tud minden körülménnyel - pl egyedül, utassal,csomaggal,guminyomás,kopás, időjárás, forgalom, útviszony,stb,stb - kalkulálni nem javít rajtad hanem jó eséllyel a halálba visz...

Felejtsd el...

2020. jan. 10. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!