Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használt autóhoz kézikönyv?

Használt autóhoz kézikönyv?

Figyelt kérdés

2008-as 1.4-es Opel Merivát vettünk, és nem ártana, ha lenne hozzá egy kézikönyv, hogy lássuk, mi hol van, meg mi mindent lehet benne csinálni/beállítani. Első autó, szóval még csak tippelni sem tudunk :)

Ti hol keresnétek? Az Opel honlapján csak az újabb autóknak van fent a manual-ja, most angolul keresgélem de abból sem találok pont ilyet. Vagy esetleg 1-2 év eltérés nem számít, nézhetem mondjuk a 2009-eset is hozzá?


2020. jan. 21. 12:21
 1/9 anonim ***** válasza:

"autómárka és típus"

- service manuall --> Google vagy Duckduckgo..

2020. jan. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ha elolvastad volna a kérdést, látnád, hogy kerestem. Az lett volna a lényeg, hogy valaki tud-e valami olyan honlapot amit esetleg nem találhattam meg. Vagy más módon hozzájutni a leíráshoz, esetleg van pont valakinek egy ilyen :D
2020. jan. 21. 12:30
 3/9 anonim ***** válasza:

2009-est találok én is. Lapozz bele, nézd meg, hogy olyan autóról írnak-e mint a tiéd! Ha nem jött ki pont akkor újabb generáció, akkor valószínűleg 99%-ban ugyan az lesz.

Esetleg írsz az Opel Magyarországnak, hogy ilyenre lenne szükséged, jó digitálisan is. Hátha...

2020. jan. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nézd át a 2009-est, sok különbség nem lehet köztük. Én is csak azt találtam meg.
2020. jan. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, és hogy ejtettetek ti is egy keresést :) Akkor összehasonlítom a 2009-essel :)
2020. jan. 21. 13:02
 6/9 Beviz Elek ***** válasza:

Ami neked van az a Meriva A, 2003-2010 között volt gyártva.

Ne service manualt keress, az szerelési útmutató, neked owner's manualra van szükséged.


Keresgélj ncore-on, fb csoportokban (Meriva klubok), hátha van valakinek/fel van töltve.


B variációként a vauxhall oldalán elérhető 2010-től, de írják ha nincs meg amit keresel akkor vedd fel velük a kapcsolatot. Igaz jobbkormányos, de ha kapnál tőlük egyet az nem lenne rossz.

2020. jan. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Bevizelek, Beviz Elek!! Megtaláltam, mert írtad h Meriva A, valamiért ha arra kerestem, akkor ki tudtam böngészni, bár csak németül... még jó, hogy a férjem félnémet.


[link]


Köszönöm a segítséget :D

2020. jan. 21. 14:46
 8/9 Beviz Elek ***** válasza:

Örülök hogy segíthettem :)


Ha szerelni is szeretné majd a párod, akkor viszont egy service manual sem lenne hátrány, nagyon jók vannak a neten.

Ha tud valamennyire angolul, akkor merem ajánlani az emanauelonline-t, 4-8e ft-ért nagyon jó programot adnak az autóhoz. Előnye hogy tudsz lépkedni a menüpontokban, könnyen megtalálod amit keresel. Ezen kívül van Haynes manual könyv/pdf formátumban, ott a tartalomjegyzéket kell bújni. Ez sok autónál magyarra fordítva is megtalálható néhány könyvesboltban.

2020. jan. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Néha van egy-egy könyvtárban is.
2020. jan. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!