Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ablaküveg párásodás ellen...

Ablaküveg párásodás ellen bevált spray, módszer?

Figyelt kérdés
2020. jan. 22. 15:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha külső keringetésre van állítva a fűtés, sose párásodik be.

Már ha autóról kérdezel.

2020. jan. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem előző télen azért volt párás a szélvédőm folyamatosan, mert a fűtőradiátornál csatlakozójánál meg volt repedve a cső és csöpögött be a víz az utastérbe. De csak olyan kicsit, hogy a hűtővíz mennyiségén nem is vettem változást észre, de már ez is elégvolt ahhoz hogy párásodjon belül a szélvédő. Illetve egyszer jártam úgy is, hogy a szellőző nyílás ahonnan szívja be kintről a levegőt az autó teljesen eltömődött, és bár úgy tűnt hogy van fűtés, mert a levegőt ettől még tudta valamennyire keringetni a ventilátor, de valójában kintről nem szívott be semennyi levegőt. Ekkor is ugyanúgy párásodott a szélvédő. Kitisztítva jó lett újra.

Szerintem neked is valami ilyesmi hiba után kellene nézned, mert alapból nem párásodhatnának az ablakok. Bár így konkrét típus nélkül nehéz ezt megmondani.

De ha arra gondolsz, hogy reggel még beindítás előtt párás az ablak, az teljesen természetes, azzal nem igazán lehet mit kezdeni. Volt hogy én is vettem ilyen párásodás elleni spray-t, de egyrészt olyan büdös volt hogy felkenés után 1 napig alig lehetett megmaradni az autóban, másrészt 1,5 hét után már ugyanúgy párásodott mint előtte. Egy jó "megoldást" találtam erre: mikor egy telet úgy húztam le, hogy nem volt jobb hátsó ablakom mert valaki jó kedvéből kitörte, akkor egyáltalán nem párásodott a szélvédő. Még reggel sem. Cserébe a kabátot nem lehetett levenni bent, mert ablak nélkül bemelegedni sosem tudott.

2020. jan. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%
Van ilyen pára elszívó párna. Autós boltokban kapni. Én szélvédő alá rakom és nem párás így belül.
2020. jan. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Olcsóbb megoldás:

szilikonos macska alom, és egy nagy zokni...

Beleszórod, elkötöd a végét és felrakod a műszerfalra.

Nem lesz párás az ablak.

2020. jan. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 b1812567 ***** válasza:

Ha van légkondi, kapcsold be.

Ha nincs, tekerd le kicsit az ablakot, míg felmelegszik a motor. Igen, addig hideg lesz.

Állítólag ha borotvahabbal bekened majd letörlöd, az megakadályozza egy időre a párásodást.

Meg persze csodaszerek a boltból.


Egyébként a legjobb módszer párásodás és jegesedés ellen is, a fűthető első szélvédő. Sajnos nem minden gyártónál létezik, meg persze extra felszereltség.


(Van még jobb megoldás, ha olyan helyen élsz ahol nincs hideg soha. :) )

2020. jan. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötleteket. Egyébként régi opel asta ról van szó. Indulásnál, nem tudom meddig kéne járatni, de nyáron is úgy 5-10perc múlva tünt el a pára maximális fujatással. Addig letörlöm, visszapárásodik "móka" volt. Mivel most éjjel is használnám, azért szeretnék egy biztos megoldást, úgyhogy kipróbálom a macskaalmot is(:
2020. jan. 22. 23:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!