Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sokan még mindig márka alapján...

Sokan még mindig márka alapján vesznek autót? Tudván hogy amiért milliókat kiadnak, az az egyik legrosszabb név, vagy típus.

Figyelt kérdés

Fogom a fejem, amikor valaki egy Passatot választ, egy vadonatúj Mazda 6 helyett, vagy Astra-t egy 3-as Mazda, vagy Civic helyett, és így tovább.

Most vagy én vagyok okosabb, realistább nagyon sok embernél, de nekem a legfontosabb az üzembiztosság, és az hogy örömömet leljem benne mondjuk 5-8 év után is, úgy hogy csak a fékekre, futóműre, olajak cseréjére figyeltem, az hogy egy 3-5 éves autónál(még sokat is mondtam hisz van aminél 1-2 évesen) blokkot kelljen bontani azért mert szar összehányt konstrukció az egész, szerintem vállalhatatlan.

A Japánok felét költik reklámokra(saját megfigyelésem) mint az Európai kontárok egyenként.

Én elhiszem hogy egy nő kevésbé ért annyira az autókhoz, de nem szabadna hogy sokan alternatíva helyett ugorjanak bele több milliós vételbe, ami borítékolhatóan csak bosszúságot von majd maga után, hiába a megfelezett olajcsere, a szart nem lehet jobbá tenni.


Tudom hogy a márka minden szegmensben fontos egy embernél, de a jármű nem egy okostv kategória, amiből könnyen ki lehet szállni, sokan el is adósodtak már egy rossz döntés miatt, olvasni lehet ilyenekről nem csak nálunk.


Valaki azzal érvel minek vegyen Távol-keleti terméket, amikor itt él Európában, és az alkatrészek is olcsóbbak, akkor egy Amerikai miért vesz Toyotát, ha van helyette Ford is, azért sok mindent elárul.


2020. jan. 22. 18:22
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
41%
Mer' a német az isten király.
2020. jan. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

a szarnémet, meg az űberszuper japánban annyi a közös, hogy mindkettő elmegy szétbontás nélkül 300 ezer km-t.

Csak a japán még nem jutott odáig, hogy spóroljon az anyagon, és ellehetetlenítse a kókány szerelőket.

Jellemzően itthon akkor fingik be pl egy astra, amikor elviszik a Bélabához láncszettet cserélni.

Bélabá megcsinálja ugyan, csak éppen elmegy az olajnyomás 20 ezer km múlva, és kuka az egész motor.

Nincs gond a mai gépekkel sem, csak hiányzik a szerelőbrigád hozzá.

2020. jan. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
A Mazda 3 meg 6 szétrohad alattad, de gondolom az nem baj. :D
2020. jan. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem pont TE vagy a márkamániás, mindenre a Mazda a válaszod. Gondolom csorgó nyállal nézegeted de megvenni nem tudod.


Nekünk, "szürke átlagembereknek" jo az Opel meg a Passat is.

2020. jan. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésed kb a vicc kategória..

Mindenki olyan márkáju autót vesz amilyet akar..

De aki azt állítja hogy egy “Prémium” autó ugyan azt nyújtja mint egy alsókategóriás valami, az vagy h@lye vagy hazudik. Ennyi.

2020. jan. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

A Mazda olyan 10-12 évvel ezelőttig rozsdált igen, ebből kifolyólag lett helyettük egy Accordom.

Ha valaki X összeggel, új autót szeretne akkor elgondolkodnék azon hogy egyik márka miért nyomja jobban a reklámot. A Mazda nagyon rossz hírben állt évekig, utána már az új fejlesztéseik más eljárások alá kerültek, tudták ők is hogy az örök életű motor, és a penge váltó csak fél autó, ugyanis a karosszéria is lényeges.


A német és európai mérnököknek éveket kéne egy Japán továbbképzésen eltölteniük, és tanulni a valóban hozzáértőktől. Ezt azért írom, mert a nem csak az autóiparból özönlenek az újkoruk óta roncstelepre ítélt termékeik, a motoripart is beleértve.

2020. jan. 22. 21:53
 7/20 D. Brasco ***** válasza:
100%
Na most hogy az egekig fels zoptad a japán autókat és ezt megoszthattad velünk egy ilyen kérdésnek álcázott monológban,remélem helyre áll a lelki egyensúlyod.......
2020. jan. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Ember, te miről beszélsz? A Passatot, ami Európa egyik legsikeresebb autója, leszarozod mindenféle Mazdákkal szemben?

Bár nekem Audi A6 van, de a Passatot is szeretem és jól ismerem, és elárulom, 2 Mazda 6ért sem adnék egy Passatot. Aki használja és vezeti a Passatot, az tudja miért. Egy 2.0 CRTDI vagy egy régebbi 1.9 PDTDI pedig a világból kimegy 5.5 literes fogyasztással. És kézre áll minden, kényelmes, tágas, tökéletesen átgondolt minden a beltérben. Ja és nem full rozsdás 10 évesen, ha nem volt törve.

2020. jan. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Igen, sokan még mindig márka alapján vesznek autót. És ez mindig is így lesz. Ha 300 évre emelik a rizsrakéták garanciáját, akkor is német autót fogok venni. Na erre mit lépsz?

Egyébként csak a korrektség kedvéért, a Mazdák nekem is tetszenek és külön értékelem hogy nem mentek bele ebbe a downsizing őrületbe. A többi japánt elismerem hogy jók, de nekem ezzel együtt sem kellene. A koreaiakat meg, mint Kia, Hyundai és társai, egyszerűen nem ismerem el autógyártónak. Tradíció nélkül nincs autógyártás, aki pár évvel ezelőtt még turmixgépet gyártott az ne beszéljen nekem autógyártásról. 50 év múlva jöjjön vissza és megbeszéljük.

2020. jan. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Tudom vannak márkahű elkötelezett vevők, akik ha nem is 3 évente cserélgetik az autót, de azt nem tudom mire vélni hogy valakinek miért jó életben tartani egy pénznyelőt, amikor én csak egy bicikli tulaj szintjén élve, a guminyomás ellenőrzöm, a szokásos dolgokat átnézegetem és ennyi, sose jött elő hibakód, akinek meg sok problémája volt és van is az Európai kocsikkal, mégsem váltanak.
2020. jan. 22. 23:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!