Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kiknek való a hibrid autó?

Kiknek való a hibrid autó?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok, szerintetek kiknek éri meg a taxisokon kívül? Tapasztalatok, esetleg vélemények? Leginkább a Toyota hibrid rendszere érdekel, de más márkák hibrid rendszeréről való tapasztalatokra is nyitott vagyok. Nem tudom eldönteni, hogy megérné e hibrid autóra váltanom, vagy nem. Jelenleg dízelem van, de csak városban használom, hosszú távokra nem igen megyek, max városon kívül egy picit.
2020. jan. 24. 21:50
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
A hirbid előnyei főleg városi közlekedésben érezhetőek és igazából akkor éri meg, ha sokat is mész. Ha arra használod az autót, hogy elmész munkába meg vissza városon belül, akkor semmi értelme sincs. (De a dízelnek se.)
2020. jan. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Nekünk 2,5 literes Rav4 van, 90%-ban országúton használva, 110-120 km/h-ás sebességgel és még így is lehet érezni a hibrid előnyét. 70 km/h alatt már leáll a benzinmotor, ha van elég áram, úgyhogy falvakban lehet tisztán elektromosan menni. 6-7 litert fogyaszt 100 km-en, az én 1,4-esem fogyaszt 6-ot ugyanilyen körülmények között. Az a kocsi minden, csak nem lomha a 197 lóerejével, mentem már vele 195-tel, meg ha lepadlózód, akkor beleszorít az ülésbe, egy előzés 3 másodperc. Városban meg nyugisabb tempóval le lehet vinni a fogyasztást 5 literre, úgy már felveszi a versenyt a dízelekkel.
2020. jan. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!