Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Skoda 120L autómat 100-as...

Skoda 120L autómat 100-as oktánszámú benzinnel tankolom a 95-ös benzin 10%-os etanoltaltalma miatt. Ez megrepesztheti a vashengerfejet?

Figyelt kérdés
Sajnos az E10-et nem merem tankolni bele, az egyik csoport azt mondja nyugodtan tankoljam, míg a másik csoport meg "fél tőle" mondván, hogy idővel lyukasra korrodálja a tankot, a benzincsüvet, a kézi AC pumpa gumimembránját kikezdi, a karburátorba is kárt tehet, persze mindezt idővel.

2020. jan. 26. 09:19
 1/9 anonim ***** válasza:
27%
A 100 as oktánszámú benzin égésekor nem keletkezik több energia,(talán egy kicsivel az adalékok miatt) csak a sűrítést tűri jobban. Igazából szinte humbuk, verseny és tuningolt, megemelt sűrítésviszonyú motorokba kell, mert a sima benzin előbb meggyullad mint kéne és kopog vele, dízelhangu lesz.
2020. jan. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
A 100-as benzin semmilyen körülmények között nem tud kárt tenni a motorban, bátran használható mindenhol 95 helyett.
2020. jan. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

“ sok normális ember hagyja ott a gyk-t.”


Lol. Van itt olyan?

2020. jan. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
12%

#5

Pl. John McClane egyre ritkábban válaszol. :(

De nem ez miatt, remélem.

2020. jan. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
6 de bizonyos értelemben ő sem 100-as, mint ahogy itt senki sem.:)
2020. jan. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk tényleg rég láttam választ tőle.
2020. jan. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
33%
Bizony már én is előkerestem a kötelet, amivel felköthetem magam, ha még sok E10es kérdést latok itt is. Több facebookos csoportból már ki is léptem emiatt. Azt kéne felelősségre vonni, aki ezt a hisztit elindította, és így ráijesztett az emberekre alaptalanul.
2020. jan. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
82%

A 100-as benzini is ugyan olyan benzin. Csak a kompressziótűrése jobb és jobban, másképp van adagolva. Pl nincs benne 10% etanol. Tehát semmi baja nem lesz tőle.

Én a Ladámba is ezt töltöm már régóta. Nem elsősorban ez E10 hiszti miatt, hanem mert hobbi autó, keveset használom. Ha telenyomom a tankot, az nekem legalább egy fél évre elég. A prémium benzin pedig kevésbé hajlamos ez alatt a megposhadásra.

2020. febr. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hobbiautó a skoda? Ha igen akkor szerintem maradj a premiumnál.

Totál nem tudja kihasználni a 100-as oktánszámot a skoda de ez most lényegtelen :D


Idővel valóban gondot tud okozni az etanol az ennyire öreg autókban.

2020. febr. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!