Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Városi használatra jó ötlet a...

Városi használatra jó ötlet a dízel autó?

Figyelt kérdés

Főként városban mozgok és egy kis fogyasztású dízelre gondoltam.

Eddig csak benzines autóim voltak szóval azt sem tudom, hogy jó-e egyáltalán a dízel kocsi.

Sokkal összetetted mint a benzines és azt gondolnám, hogy emiatt sokkal gyakrabban romlik el benne valami.


Vélemények? Tapasztalatok?



2020. jan. 27. 07:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%

Ha igaz lenne, akkor pont nem venne senki dízelt, aki sokat megy.

szóval nem, nem romlik el hamarabb.

A dízel nem szereti a várost a sok hidegüzemet. De a modern dízeleknél már ez kevésbé probléma.

Ettől függetlenül én benzinest vennék városozni.

2020. jan. 27. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
33%

Jó az, főleg a szivó dizel.

Nekem is az van és soha semmi baja nincs, a fogyasztása meg legalább 2-3 literrel kevesebb mint a benzinesé.

2020. jan. 27. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%

Persze, szívó dízel.

Ne zavarjon, hogy a legfiatalabb szívódízelek is már 15-20 évesek, euro 2-3-as besorolással.

2020. jan. 27. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 D. Brasco ***** válasza:
92%
Remek.ötlet....de szerintem még jobb lenne ha valamilyen világháború előtti dizellel próbalkoznal erre a célra,az a biztos.....
2020. jan. 27. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Városba bármit, csak ne dízelt.


A dízel pályázni való. A modern részecskeszűrős dízelek nem tudnak regenerálni a lassú, rövid városi közlekedésben, a szűrőcsere egy vagyon, a lehető legrosszabb választás. Hosszútávokra jó, a szűrő tud regenerálni és az alacsonyabb fogyasztás miatt az esetleges drágább szervízköltség mellett is jól járhatsz.


Városba kisebb motoros szívóbenzint vegyél, pl Civic/Jazz, nem olajfogyasztásra hajlamos Corolla/Auris, Swift, vagy hasonló kategória, ha megteheted akkor pedig elektromos vagy hibrid, pl CT200h, Prius.

2020. jan. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Városban inkább a benzines!
2020. jan. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Kényszerből használom most a dízelemet városban. Amikor vettem még úgy volt hogy sok éven át kell 250km-re ingáznom. Aztán rajtam kívülálló okokból váratlanul megváltoztak a körülmények. Most havonta egyszer, legfeljebb kétszer van egy-egy 500km-es utam. Azon kívül csak városban járok.

Ez nagyjából egy éve tart. Eddig nem vettem észre hogy bármi baja lenne az autómnak. Igaz ez nem garantált, hogy pl 5 év múlva is fenn fog állni. Részecskeszűrőt 500-600km-enként regenerálja. Eddig majdnem mindig az autópályás utak alkalmával csinálta. Egyszer vettem észre, hogy városban regenerál. De ez is gond nélkül lefutott 10 perc alatt. Nem kellett hozzá pörgetnem a motort, se céltalanul autózgatnom. Mire hazaértem, pont befejezte. Egyébként ezt is csak a pillanatnyi fogyasztás alapján vettem észre. Általában észrevétlenül a háttérben elvégzi.

De, azt mondom, hogy ha most kellene autót vennem, a mostani felhasználásomra biztosan nem vennék dízelt. Inkább valami plug-in hibridet néznék. Városba ha egész nap jössz-mész jó a dízel, hiszen a buszok is dízelmotorral mennek és nem kell bennük állandóan részecskeszűrőt cserélni. De napi 10-15km oda, délután ugyan ennyi vissza használatra nem a legjobb választás, főleg ha nem csak egy-két évben, hanem hosszabb távon gondolkozol az autóval.

2020. jan. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Morzsi007 ***** válasza:
Városba kis elekromos vagy hibrid, ha pénztárca engedi, aztán a benzines és ennyi. :-)
2020. jan. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Még régen-régen volt egy 1.6-os szívódízel Ford Orionom, az nagyon jól bírta a városi használatot, egyszerű volt, mint a faék. Apámnak meg egy T15 Toyota Carinája 2.0 szívódízel motorral, az is bírta. De ezek még ősrégi technikák voltak, szmog idején nem is nagyon lehetne használni már őket. Bár nem írtad melyik város az, s hány km-t mész egy nap. Egy mai dízel többnyire 20-30 km alatt nagyon nem is melegszik be, ezt is vedd figyelembe. Azért 1-2 litert én nem rizikóznék.
2020. jan. 29. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
*azért az 1-2 literért
2020. jan. 29. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!