Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fiat ducatot kell majd vezetnem?

Fiat ducatot kell majd vezetnem?

Figyelt kérdés
Nos bevallom egy kicsit félek... Csak 4éve van jogsim viszont már levezettem kb 150-200ezret de ezt mind személyautóval . Pesten kell vezetnem .Mire figyeljek egy ilyen dobozos autánál ?

2020. jan. 28. 12:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A kanyarodásnál, hogy nagyobb íven kell kanyarodni, a tükörbe figyeld a hátulját, hogy ne kaszálj el semmit vele.
2020. jan. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

nagy, jól beállított tükör a legfontosabb. Ha ismeretlen helyen kell tolatnod, főleg ahol sokan bóklásznak, kérj segítséget aki hátul figyel. Nekem volt tolató-csipogóm, akkor is megállt mögöttem rágyújtani egy vadbarom..de résen voltam..

A tolatásból ered a legtöbb személyi sérülés. Ha rakott vagy, óvatosan kanyarodj, lassan kanyarodni nem szégyen, viszont sok előnye van.

Arra is gondolj, hogy satuféknél dől az áru. Ha azt hiszed, nem lesz satufék, szólok, hogy lesz.

Az első hetekben ne száguldozz, majd ha tökéletesen uralod a vasat.

Átvételkor nézz bele a motorházba, a látvány sokat elárul. Az olajpálcát mindenképpen nézd meg. Jártam úgy, hogy antik olaj volt benne, ésaz is az alján...bár az átadó azt mondta, ellenőrizve van. Nem volt.


Szóval hibátlan nagy tükör az alap.


Járj szerencsével!

2020. jan. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mindenre figyelj.

A szélesség, a hosszúság sőt még a magasságra is kell figyelni. De mint irják a kanyarban is nagyon oda kell figyelni.

De ha jól beállítod a két tükröt akkor látod rendesen két oldalt.

Ha rakott akkor főleg a kanyarokra vigyázz mert elég könnyen fellehet boritani, magasabban van jóval a súlypont.

2020. jan. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
parkolások és a szűk utcák számomra a legnehezebb feladat . A fordulóív ha jól tudom ezeknél a dobozos autóknál kiváló gondolom csak a kocsi hossza az akadály
2020. jan. 28. 13:01
 5/8 anonim ***** válasza:

Ezeknek a tükrét ha jól beállítod, sokkal többet látsz mint személyautó tükörből. Ráadásul nincs motorháztető előtted, jobban belátod a rossz kereszteződéseket. Egyedül a hegyesszögű becsatlakozó út nagyon szar, mert azt pont nem látod se abblakból se tükörből...

Tarts nagyobb követési távot. Kanyarokat lassan vedd.

A szélességét majd megszokod, magasságkorlátozásokra figyelj (mélygarázs!!!).

Rakományt mindig úgy helyezd el és rögzítsd, hogy satufék esetén ne szabaduljon el semmi. Pesten garantáltan lesz satufék helyzet, akármilyen defenzíven is vezetsz.

Nagyobb a tengelytáv, nagyobb a fordulókör, nagyobbat kaszál a hátulja (és mivel elöl ülsz ez érzetre sokkal többnek is tűnik elsőre)

2020. jan. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

merőlegesen parkolni nagyon könnyű a nagy tükrökkel.

de a hátulját nem fogod érezni, meddig mehet. inkább álljon ott valaki integetni.

2020. jan. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Citroen Jumpert vezettem nem sok vezetési tapasztalattal. De viszonylag hamar bele lehet jönni. Eleinte nekem az is furcsa volt, hogy nagyon magasan ülök és szinte nincs orra az autónak. Tolatásnál, parkolásnál az a nehézség, hogy nem látsz be az autó mögé, jó nagy holttered van. Menet közben az oldaltávolságokra kell figyelni. Sokkal szélesebb mint egy személyautó, szinte kitölti a sávot.
2020. jan. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ezek teljesen személyautósak, nagyon könnyű vezetni őket. Egyedül a picit hosszabb tengelytávra es a magasságra kell figyelned, semmi másra, de minden kisutcába el kell férjen egy középhosszú Ducato. Látod a 20 éves futárok is milyen lazán terelgetik városban 90el ezeket az autókat.
2020. jan. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!