Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől érződik az autó utasteré...

Mitől érződik az autó utasterében kerozin szag?

Figyelt kérdés
Most lettem erre figyelmes az utolsó pár km-en mielőtt hazaértem volna, hogy olyan égett benzin/kerozin szag csapta meg az orrom. Miután kiszálltam még éreztem a kocsim körül. Ez mit jelent? 17 éves járgányról van szó, kb 300 ezer megtetz kilóméter, motorja 1,7-es turbódízel.

2020. jan. 28. 15:18
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Figyelemzavaros lett a kocsid, és repülőnek képzeli magát. Vidd el egy kisebb repülőtérre, és hagyd kicsit repkedni. Utána megszűnik ez a szag.
2020. jan. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
1.7 dízel Opel kerozinnal is elmegy. Tudtam, hogy sokat bírnak, de ez meglepett most.
2020. jan. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szivárog a gázolaj, a motorolaj vagy ereszt valahol a kipufogó és azt érzed. Leginkább ez szokott lenni az ok.
2020. jan. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%

"hogy olyan égett benzin/kerozin szag csapta meg az orrom."

Szagoltál már kerozint? (Félve merem csak megjegyezni, hogy az repülőgép üzemanyag)

Egyébként, a TD (turbo diesel, nem turbódízel) autókba nem szokás benzint tankolni. Ott inkább a gázolaj a divat.

Szóval felteszel egy "fogalmam sincs mit éreztem kérdést, egy fogalmam sincs milyen szagról".

Ha normális választ vársz, normális kérdését kell feltenni.

2020. jan. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#4 Olyan szagot éreztem mint amikor valami ég (szén/gázolaj/fapapucs, fogalmam sincs, de azt írtam a kérdésbe ami a szagról hirtelen eszembe jutott)


Hiába próbálták megtanítani anno 20 éve kémiából mindegyik anyag égési termékének a szagát, csak az tanulta meg akit érdekelt.


Valóban úgy lett volna helyes a kérdés kellő ismeret hiányában, hogy "égett szagot éreztem az utastérben, mire gyanakodhatok? " De már lényegtelen, azóta mentem vele nem érzékeltem semmit. Nyilván ezelőtt sose tapasztaltam ilyet, ezért kissé megijedtem, mivel nincs nekem pénzem most új kocsira. Ettől függetlenül köszönöm a válaszokat :)

2020. jan. 28. 22:12
 6/8 anonim válasza:
Ha égett szagot érzel a kocsiban, akkor nem kell rögtön rohanni és új autót venni. Vidd el szervizbe, érdeklődd meg mi miatt lehet, és ha kell javíttasd meg. De ez nem igazán helytálló kijelentés, hogy megijedtél, mert nincs pénzed új kocsira.
2020. jan. 29. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
55%
Ha hónapokig csak tötyörögsz az autóval,ezt követően jól meghajtod,érezni az égettszagot,ahogy a sok rárakódott olajos szar leég a felületekről,illetve kikormolódik a rendszer
2020. jan. 29. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ahogy írtam fentebb: nincs véletlenül valahol olajfolyásod? Nem olajos valahol a motor? Az olaj szokott éget szagot adni ahogy forróbb felületre, pl kipufogócsőre rácsöpög. Menet közben pedig szépen jön be a szag a szellőzőrendszeren keresztül. Ha nem ömlik valahonnan az olaj akkor nem fogod folyamatosan érezni, csak mikor rácseppen a kipufogóra egy-egy csepp.
2020. jan. 29. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!