Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nagyobb sebességnél égett...

Nagyobb sebességnél égett szag az autóban. Mi lehet?

Figyelt kérdés
Rendszeresen vezetek, soha nem tapasztaltam semmi különös hangot, szagot az autómon. Nem nagyon pörgetem, 100 km/h-nál többel szinte sosem megyek. Ma munkából hazafelé egy jobb minőségű, egyenes útszakaszon gondoltam kicsit odalépek. Tényleg kicsit, nem mentem 150-el és szinte azonnal égett szag áramlott be a fülkébe. Félreálltam, körbejártam az autót, kerékjáratba beszagoltam, nem e ragadt be a fék, de nem onnan jött a szag. Igazából kintről nem is lehetett érezni. Ahogy visszaültem már a fülkében sem éreztem semmit, aztán hazáig ahogy szoktam is, néha 100-al, de semmi szag. Ékszíjra gyanakszom amúgy, mert olyan szag volt, mint amikor a húsdarálón csúszni kezd az ékszíj:D. Valakinek valami ötlete, hogy mi lehet? Előre is köszönöm a válaszokat.
2020. jan. 30. 17:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha nem szoktál 100 fölé menni, akkor lehet hogy csak az a baj. Néha meg kell hajtani egy kicsit, hogy kidolgozza a lerakódásokat.
2020. jan. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha a szíjnak már szaga van, és belülről érezni, akkor annak úgy kellene szólnia, hogy belesüketülsz. Lehetett bármi igazából, a motortérből könnyen beáramlanak a gázok.
2020. jan. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is ez a problémám egy 94es Mazda 323F BG-nél.

140-160 km/h-nál 5ezres fordulat körül, mondjuk ha más fokozatban is pörgetem 4-7 ezer között már néha érezni.

Barátnőm szerint "tüzijáték szaga" van. És kicsit tényleg.


Én arra gyanakszom, hogy tényleg valami ég a motortérben, mikor a motor felforrósodik ekkora fordulaton, valami műanyag, vezeték burkolata vagy hasonló, de nem tudom...Azért a 90 fok sem pite, és akkor meg nem égenk ezek? Fura, meg a hűtéssel minden rendben (meg amblock az egész kocsi brutál jó állapotban van típusához és korához képest).

2020. aug. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!