Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Télen lehet motorozni?

Télen lehet motorozni?

Figyelt kérdés
Ha télen motorozok akkor számíthatok büntetésre most 7 fok van és száraz az ut.
2020. febr. 1. 11:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
49%
Nem tiltja a kresz, de nyári gumival ne csináld!
2020. febr. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
nyugodtan
2020. febr. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
49%

Semmilyen szabály nem tiltja, csakis a saját érdekedben nem érdemes.


Veszélyesebb, egyrészt a kevesebb motoros miatt az autósok kevésbé számítanak rád, másrészt a csúszós út miatt eleshetsz. Ráadásul hosszú távon az ízületeidnek sem tesz jót a hideg menetszél.

2020. febr. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Lehet, de "öngyilkosság".
2020. febr. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem értem mit rinyáltok.

Én tíz éve rendszeresen motorozok télen is, 0 fok fölött 5-30 km távokat. Bp belvárosban és vidéken. Kínai 4 sebességes, nagykerekű "ötvenes" robogóval, normális gumival.


Síkabát, sínadrág, jó kesztyű.

Normálisan kell menni, így nem dobod el magad.

Egyébként nyáron is úgy kell közlekedni, mintha "láthatatlan" lennél az autósok számára.

2020. febr. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy lehet .

Mégis milyen büntetésre gondolsz 7 foknál?

2020. febr. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 dirtboy ***** válasza:
70%

Igen az 5ös jól mutatja miért indul ki ebből többször nézeteltérés.

sok motoros csoportban benne vagyok és sokan erőltetik a télimotorozást.

Kressz szerint persze lehet,de hogy érdemes e az már ember és motor függő.

általában a kisebb motorokkal vagy pedig túra, terep, stb motorosok előszedik télen is.

azonban erősebb, gyorsabb motorosok inkább pihentetik.

egyrészt akik gyorsabb motort hajtanak (ilyen vagyok én is) nem kívánok úgy motorozni hogy vigyázzak folyton, egy jót kanyarodni nem lehet mert a sportgumik amik melegen tapadnak télen nem tapadnak úgy.

márészt, mivel nem nyújt rendes motoros élményt ami miatt mifajtánk motorozik így nekünk pl nem éri meg télen koptani a sportgumit, illetve tolni potyár a kilométereket a motorba.

Egy motor nem autó hogy 300 ezer kmrel is simán eladod. Motornál 150 ezret futott is soknak számít így inkabb akkor használjuk mikor valóban úgy tudjuk használni ahogyan kell.

másik ok pl a beöltözés.

én pl nyugodtan motorozni csak protektoros bőr ruhában tudok.Az alá nem nagyon lehet be öltözni és nem is annyira meleg.

Az én perforáltam pl 17fokig enged. Alatta már hosszabb távon fázok.


Szóval nem mindegy milyen stílusban szeretsz motorozni, nem mindegy hogy egy gs500al tervezel télen motorozni vagy egy ktm 1290 superdukeal.

2020. febr. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

# 7

nyilván, ha valaki csapatni akar, akkor annak nem optimális a tél, de aki nagypapa stílusban szeretné közlekedési eszközként használni a vasat azt nem fogja a rendőr megrángatni.

2020. febr. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Persze hogy lehet ilyenkor is motorozni, tele vannak a városok ilyenkor is motoros futárokkal.
2020. febr. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 dirtboy ***** válasza:
8as,igen ezt írtam is a 3adik bekezdésben.
2020. febr. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!