Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit tud a secondary air...

Mit tud a secondary air system egy robogóban?

Figyelt kérdés
Keresgéltem róla információkat neten miután a Piaggio kezelési könyvben olvastam róla, de nem tudom, hogy mi a szerepe. A szűrőszivacsot kitakarítottam, tehát a felhasználó felé támasztott teendőkön túl vagyok, de érdekel a haszna a rendszernek. Mit érnek el vele? Mivel tud így többet, mint egy sima, ezt a technológiát nélkülöző blokk?

2020. febr. 2. 16:12
 1/6 Vortrex ***** válasza:
51%

Ugyan azt csinálja, mint egy rendes autón. Csökkenti a káros anyag kibocsájtást. Egy parányi katalizátor van beépítve a kipufogódobba, és annak a hatékonyságát növeli azzal, hogy tiszta levegőt ad a forró kipufogógázhoz.


Ez a megoldás olyan értelemben jobb, hogy a katalizátor nem "el nem égetett" oxigénnel üzemel, tehát több benzint kaphat a motor, amitől erősebb lesz, mint egy szintén katalizátoros, de a secondary air system technológiát nélkülöző motor.

Felhasználóként ha tönkre menne, nem vennél észre különbséget.

2020. febr. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

#Vortrex


A Pigi 2t kipufogókban nincs katalizátor.

2020. febr. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Nem gondoltam volna, hogy fel lenne szerelve bármilyen kipufogógáz utánkezelő rendszerrel.

Egyébként 4t-ről van szó, ez így hanyadik euro kategóriát teljesíti?

2020. febr. 2. 17:35
 4/6 Vortrex ***** válasza:

#2 Mint ahogy SAS sem :D


Rá kell keresni a pontos évszámra és típusra. Régiek az Euro 3-at a nem túl régiek (~2014-töl) az Euro 4-et tudják. Lassan kötelező lesz az Euro 5 is, vannak már olyan Piaggio-k, amik teljesítik.

2020. febr. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, ment a zöld!
2020. febr. 2. 18:12
 6/6 anonim ***** válasza:

#4


Hiába gúnyolódsz, attól még nem lesz benne. 125 4t-től fölfelé van katalizátor. Az 50esekben nincs. A gyári fojtás miatt nincs rá szükség. Pont van itt a satupadon egy 2016os Runner kipufogó. Ha érdekel mi van benne szétvágom neked.

2020. febr. 5. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!