Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Robogóban nem működik az...

Robogóban nem működik az önindító, minden hibátlanul megy, mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

3 éve van nálam, utoljára tavaly nyáron volt használva. 4 ütemű Yamaha Jog 50 robogó, hibátlanul működik benne minden, enyhe rúgásra is gyönyörű szépen elindul. Az önindítóval se volt sosem baj, pöccre indult, néha volt olyan, hogy hosszabban kellett nyomni az indítót, hogy bekapcsoljon az önindító. Tavaly májusban sikerült rajtahagynom éjjel a gyújtást, az megölte az akksit, utána még párszor próbáltuk feltölteni, de nem tartotta meg a töltést (az önindító az ominózus éjszaka után sosem volt használva, nem is próbáltam).

A héten vásároltam bele új akksit (ugyanaz a 12V 4Ah került bele, mint ami korábban szolgált benne), de az önindító meg se mozdul, a motor ugyanúgy könnyedén indul rúgásra.


Mi lehet a baj? Erőltetve soha nem volt, pöccre indult mindig, amíg le nem halt az akksi. 2011-es gyártás, 12000km-t futott csak.



2019. márc. 1. 12:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Alighanem elromlott.
2019. márc. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az is lehet,hogy önindító probléma,de lehet érintkezési hiba is.Nézd át a csatlakozásokat szisztematikusan az aksitól a gyújtáskapcsolóig és onnan az önindítóiga a csatlakozások széthúzásával WD40 és multiméterrel.
2019. márc. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%

Ha értenél hozzá úgy kellene csinálni mint a 2. írja.

De mivel feletted ezt a kérdést, vélhetően semmi közöd a javításhoz ezért vidd el egy elektromos szerelőhöz.

2019. márc. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Tisztelt Kérdező!

A robogó önindító reléje adta meg magát, a cseréje nem igényel komoly autóvillamossági szakértelmet, cseréje egyszerű és hamar megtalálja az alkatrészt a motoron.

Amire szükség lesz: JOG 3KJ Önindító relé Azonosító OM-106990 ára kb 3300.- Ft.

Azt azért érdemes megnézni, hogy a féklámpa kapcsoló nem hibás, mert az önindító jelszála kapcsolódik a féklámpa kapcsolóra, ha nincs behúzva valamelyik fékkar a relé primer oldalon nem kapcsol. Ez is szokott gond lenni!! A motor a fék behúzása NÉLKÜL is indítható a berúgó szerkezettel!!

2019. márc. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Kedves #3 (vagy Sherlock?), nagyon szépen köszönöm a segítséget, ha tudnám mi a baj, nyilvánvalóan tényleg nem tettem volna fel a kérdést!


Egyébként lehúztam a relét, visszadugtam, csodák csodájára életre kelt. Azóta is vígan pöccre indul. Köszönöm szépen a javaslatokat.

2019. márc. 6. 11:23
 6/8 A kérdező kommentje:
#4-nek annyi kiegészítést, lehet hogy valóban így van, de nekem japán import SA36J Jog-om van, az a fék behúzása nélkül berúgással se indítható el sajnos.
2019. márc. 6. 11:25
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Valóban van olyan Yamaha jog, ami igy van gyártva, de ez nem szerepelt a feltett kérdésben. A relé hibáját azt azonnal gondoltam és nagyon örülök hogy csak contakt probléma volt vele. A relé is kimérhető és ellenőrizhető ha 12v van primer oldalon, akkor kattanó hangot kell hallani. Mielőtt cserébe kezd az ember, ezt meg kell nézni.

Szóval tényleg ügyes volt, és gratulálok!!!

2019. márc. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Tisztelt 2-3s és 3-as

először Önnek 2-es válaszadó! A kérdező pont avval a hibával szembesült, amire megoldás a szisztematikus hibakeresés! Valójában Ön jól okoskodott a probléma megoldásáról de egy robogónál csak akkor kell ilyen ellenőrző listát végigfuttatni, ha a hiba másként nem kizárható. rettenetes mennyiségű burkolati elemet feleslegesen leszerelni, hát megfontolandó! (nagyon tapasztalt mérnök szerelőként mondom, lassan 35 éves tapasztalat után!)

Tisztelt 3-as válaszadó!

Ha valaki kérdez, az nem jelenti, hogy sík tehetségtelen egy probléma megoldásához! Nem szeretné feltalálni a spanyol viaszkot! Lám mégis pik-pak megoldotta a problémát.

Ön villamossági szerelőt ajánlott a kérdezőnek, én azt javaslom ne sértsen meg senkit, mert kérdez! Ezzel a tudásbázissal, ne válaszoljon olyan kérdésre, amire nem tudja a választ!

Főként a racionális megoldást!!

2019. márc. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!