Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 350. 000 Forintért milyen...

350. 000 Forintért milyen autót lehetne vásárolni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 17 éves srác vagyok, friss jogosítvánnyal. Szüleim elköltöznek, jó messzire, és én maradok míg be nem fejezem a sulit. Sajnos, mint a magyar fiatalság 90%-ának, úgy nekem sincsen pénzem, egy nagyon pici sebpénzem van. 150 ezer forint. A szüleim 200 ezret hajlandóak belepótolni egy autóba. Arra használnám,hogy el menjek vele A-ból B-be, de azért ne hulljon szét hetente kétszer, és ha lehet akkor ne papír kasztnija legyen. (Tehát suzuki kilőve) Fenntarthatóság szempontja is fontos, ezért természetesen a kis motors 1.2-es 1.3-as benzínes, és az 1.4-es turbó dízelek előnyben. Köszönöm a segítségeteket!

2020. febr. 3. 18:16
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
29%
Ha van 100 ezer "sebpénzed", és kapsz 250 ezret, akkor olyan 200-ért keresgélj autót, mert az átírásra is kell költeni, meg esetleg a kocsira is. Hogy pedig ennyi pénzből kell gazdálkodni, akkor örülj, ha beindul a kocsi, és gurul. Ilyet keress!
2020. febr. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Leírtam bocsánat, tudom hogy ez mekkora bűn. Sajnos ennyim van.
2020. febr. 3. 18:24
 3/24 anonim ***** válasza:
85%

Ilyen feltételek mellett mondjuk az a legjobb, ha nem vásárolsz semmilyen autót, másképpen oldod meg a közlekedést.

Az autót nem elég megvásárolni, annak később is lesznek, sokszor előre nem is kalkulálható költségei.

Az meg elég nonszensz, hogy pénzed nincs, de ne legyen Suzuki, mert az papír...

Egy Swift, ha nincs átrozsdásodva, motorikusan megbízható, igaz egyszerű, fapados autó, de mit akarsz venni 200-250ezerből?

Igen, a vételárra kb annyit lehet számolni, a többi meg elmegy az átíratásra, első szervizelésre... és még tartalék is kellene.

Nem csak Suzuki létezik, más, huszon-éves leharcolt autót is kereshetsz, de arra még többet kell költeni.

Az öreg autók alkatrészei elfáradnak, elkopnak, cserélni kell ezt-azt, a rozsda meg a végüket jelentheti, egy szétrozsdált karosszéria javítása sokba kerül, és van az a szint, amikor már nem is javítható.

A rozsda nem barátja a Suzukiknak sem, az meg, hogy papír... nem kell össze törni.

Még annak a fenntarthatósága is erősen kérdéses számodra, a többi meg még inkább... mert mi mást tudsz venni 250 ezerért?

2020. febr. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
59%
egy százast rá kell szánni az átírásra, kötelezőre. a maradékból nehéz olyan autót venni amin valami vizsga is van, vagy ne kéne egy újabb 200-at rákölteni. daewoo nexia , fiat punto lehet a te autód, ezekhez nem drága az alkatrész
2020. febr. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Sajnos kevés ez a pénz tudom jól. Suzukit soha nem vennék, olcsó, igénytelen autó, megbízható, tudom jól. De egyszerűen láttam balesetekkor,hogy a román teherautó mit csinált egy suzukival. Nem csak én törhetem össze, hanem az is aki szembe jön. Néztem még 4-es golfokat, azok vannak 300 alatt is.
2020. febr. 3. 18:43
 6/24 A kérdező kommentje:
Fiatokat néztem én is, golfokat is, skoda fabiat láttam még 290-ért. Csak abban van laza 530k km. :)
2020. febr. 3. 18:44
 7/24 anonim ***** válasza:
81%

Én ha a helyedben lennék, akkor egy jó kis opel corsat. 150-200 ezerért már lehet jókat kikapni, ha nem kereskedőtől vásárolsz. Nagyon igénytelen kocsi, alacsony fogyasztással.

Rover 75 2000 V6 volt nekem mellette. Hát néha jobban szerettem a kis opelt vezetni. Tőlem elég sokat kapott. Két kerékre állítottuk a határba, tiltás mindenhol, hogy menjen. mégis 3 év alatt csak a toronycsapágyat kellett visszahegeszteni, fékpofacsere, meg olaj és szűrők. Abból is a legszarabb. Mai napig megy, mert családba maradt. Csak az én kezembe többé nem kerül :D

2020. febr. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Utolsó, jót nevettem 😁😁😃😃 köszi szépen mindenkinek.
2020. febr. 3. 19:07
 9/24 D. Brasco ***** válasza:
80%
Mert mit gondolsz a többi suzukival egy koru kis autonak nem fog rádcsuklani a kasznia egy ütköéskor?Egyebkent meg almodik a nyomor.....4-es golfot 3kiloert......ugyan már......azzal hogy kilőtted a suzukit gyakorlatilag az egyetlen hasznalható es szóba jöhető dolgot sikerült kizárnod!A 1kilos ársávban van még twingo ami esetleg szoba johet vagy 1-es punto vagy seicento de kb ennyi........kicsit vicces hogy arra sincs pénzed hogy megfésülködj,de a suzuki nem kell,viszont egy 4-es golfba 300)ert azonnal beleugranal.....
2020. febr. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Akkor igazából 200-250 ezred van autóra, mivel át kell írni, olajat, szűrőket cserélni kell, illetve ilyen árú autónál valószínűleg kapásból cserés még pár dolog. Reálisan akkor érdemes 250 ezerért autót venned, ha van egyből még 250 ezred átírásra meg szervizre. A legtöbb 300 ezer alatti autónak vagy "papír kasztnija" van, vagy havonta robban le és folyamatosan kell beletolnod a pénzt pár hónapig, évig (vagy tovább), hogy felújítsd használható állapotba. Ez a két véglet van, és közötte 2-3 darab olyan autó, ami se nem ez, se nem az, viszont azok kifogásához tapasztalat, hozzáértés és mázli kell, vagy megfelelő kapcsolati tőke, akik elintézik neked a beszerzést. Ezek közül neked szerintem max a mázli van meg, esetleg a kapcsolat. Ha az egyikből nagyon jól állsz, a többi csökkenthető.


Nem lehetetlen, amit akarsz, de elég közel súrolja a lehetetlent. Javaslatom, hogy adj lejjebb az igényekből. 200 ezres autónál ne legyen semmi igény, mert szinte biztos, hogy csak csalódni fogsz.

2020. febr. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!