Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan tudja az emberiség ezt...

Hogyan tudja az emberiség ezt a nagyon sok autóabroncsot ártalmatlanítani? Hogyan tudja az emberiség megsemmisíteni a környezetbe kidobált vagy begyűjtött adott helyeken leadott gumiabroncsokat?

Figyelt kérdés
Kicsit már idegesítő,hogy mindenhol abroncsokat lát az ember kidobálva és engem mint környezetbarát embert nagyon idegesít. Erőművekben a gumikat el szokták égetni ? Úgy mint a szemetet ? Budapesten elégetik a szemetet mondjuk.

2020. febr. 4. 10:12
 1/8 A kérdező kommentje:

[link]



Az arabok elégetik pl.

https://www.youtube.com/watch?v=YaLkpJh3Rnw


Abban biztos vagyok,hogy ez káros amit ők csinálnak

2020. febr. 4. 10:14
 2/8 Vortrex ***** válasza:
Sehogy. Még 30 éve volt egy próbálkozás, hogy a gyökerek bedobtak vagy száz tonna abroncsot a tengerbe, hogy majd jól megtelepszik rajta a korall, erre kipusztította a tenger fenekét.
2020. febr. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Vortrex ***** válasza:
2020. febr. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Felhasználják aszfaltba keverve a gumiőrleményt, javítja a kopásállóságot, növeli az élettartamot. Lefutott abroncsokból készült gumiőrleményt használnak zaj- és rezgéscsillapító eszközök gyártásánál, például ez is gumiőrleményből készül:

[link]

De például a futópályák burkolására használt "Rekortán" fantázianevű anyag is gumoabroncsőrleményből készül.

2020. febr. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Lehet kicsit buta és fura kérdés,de nagyon sok autógumi van amit még lomtalanításkor is ki szoktak rakni. Nos ezt a rengeteget újrahasznosítják ? Én azt érzem,hogy több a gumiabroncs mint amennyit újra tudnának valamilyen formában hasznosítani. Nem mindenhol látszik meg az utak minőségén,hogy annyira nagyban menne az újrahasznosítás. Ezt csak megjegyeztem.
2020. febr. 4. 11:59
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem butaság, jól látod, gyűlik a szemét. Nem hasznosítanak mindent újra.


Ugyanez a helyzet a régi számítógépekkel. Afrika egyes országaiban hegyekben állnak.


Gumik meg Kuvaitban:

[link]

2020. febr. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem hallottam még Kuvaitról,hogy ott mennyi lehet. Érdekes cikk volt. Ez láttán az a legfontosabb kérdés,hogy Kuvaitban gumitemetőben mi lesz ezekkel,hogy ha csak ott áll és nem csinálnak velük semmit sem. Milyen hatása lesz a földre nézve jó kérdés.
2020. febr. 4. 13:14
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez az újrahasznosítás csak egy nagy kamu, hogy elhitessék az emberekkel, hogy minden rendben van. Ha az útba kerül lehetetlen lesz onnan kiválogatni. A mai gumik már nem kaucsuk alapúak hanem szintén "műanyagok" tehát lebomlási idejük 1 millió év. Sokan nem tudják de ma már minden ember szervezetében, vérében kimutathatóak a különféle műanyagok amik felhalmozódnak. A növekvő szeméttel együtt pedig egyre nagyobb mennyiségben fog bekerülni az élő szervezetekbbe ahol rákot okoz. A vegyiparnak egyáltalán nem kellett volna előállítania a műanyagot.
2020. aug. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!