Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motor választás kezdőknek?

Motor választás kezdőknek?

Figyelt kérdés

A jövőben tervezem lerakni a A kategóriás jogosítványt, persze még nem kezdtem el hiszen az érettségire fókuszálok.

Kérdéseim a következőek:

60km-es körzetben mászkálni hány köbcentis motort igényel ?

Kezdőknek milyen motort ajánlanátok ?

Mik az előnyök és hátrányok egy motoros számára ?



2020. febr. 4. 18:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Full kezdőnek robogót. Aztán amikor azt tudja normálisan, magabiztosan kezelni akkor 125ccm, aztán apránként feljebb. Egyébként motoros előélet nélkül nem is csinálhatsz korlátlan A kategóriát. Legfeljebb A2-t
2020. febr. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
Cbf 250
2020. febr. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

"A jövőben tervezem lerakni a A kategóriás jogosítványt, persze még nem kezdtem el hiszen az érettségire fókuszálok."


Ezt nagyon jó tudni. Mert ha mondjuk azt írod, hogy első áldozás előtt állsz akkor egész más tanácsot adnának itt! Fókuszálj, fókuszálj! Ha van A2-es jogsid, még akkor is messze egy picit az a közeljövő..szerintem. Ámde, üsse kavics, ez végül is relatív cimbora!


"60km-es körzetben mászkálni hány köbcentis motort igényel ?"


Brit tudósok megállapították, hogy 60km-es körzetben kolbászolni 1200 ccm a legjobb. Mármint egyenesen, csillagúrákat téve...Ha vargabetűket akarsz leírni egy 60kmes körzetben akkor 400ccmes körüli bokougró az ideális. Bizony. Az biztos 50 és 1500 ccm között lehet már találni megfelelő motorokat.


"Kezdőknek milyen motort ajánlanátok ?"


Kérlek szépen két kerekűt. Ha sportors élményekre vágysz akkor sportosabbat, ha nem annyira sportos akkor nem annyira pucsítósat. Mivel nagyon jól ismerlek én neked egy Honda Pan Europa model-t javaslok így személyre szabva, esetleg egy Boss Hoss-t esetleg egy Hayabusát rózsaszín pepita árnyalattal, de egy órándzs kountri tútyúl kusztomizált csoppéró már biztos döfi neked!. Hidd el tökéletesen hozzád passzolnak a fenti gépek! Jól ismerlek ám cimbora! Édesapád picit magasabb édesanyádnál, igaz é? Na, ugye!


"Mik az előnyök és hátrányok egy motoros számára ?"


Hát kérlek előny, hogy kettő kerék is elég a boldogsághoz. Persze rosszindulatúak azt is mondhatják, hogy "neked pajtás két kerékkel kevesebb van". Ami valljuk be...hát igen, igaz - mármint ha motorozol. Persze rakhatsz hátra két pótkereket, de elég hülyén mutat. Viszont vannak sorstársaid..mint én például - persze lehet, hogy ez neked nem jó. Vagy igen.


Most, hogy így remekül kifundáltuk mi is az ami neked jó, nyugodalmas jó éccakát 'kévánok!

2020. febr. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 dirtboy ***** válasza:

ma 18:38

neked egész biztosan nincs közöd a motorozáshoz.

robogó meg a előélet nélkül nem lehet A jogsi. marhaság


24éves kort betöltve lehet egyből A-t rakni.


robogón meg mindent meg lehet tanulni csak motorozni nem.


kérdező.

mi nem tudhatjuk neked milyen motorstílusok jönnek be,nem írtad a magasságodat sem,anyagiakat sem.

így érdemben nem lehet ajánlani semmit.

köbcentibe sem folynék bele mert nem egy sokat mondó adat a köbcenti.

vannak 650-es 48lóerős gépek is amik jók kezdeni meg vannak 600as 120lóerős gépek is amik elég sokat tudnak kezdésnek.

előnye a motornak az élvezet,illetve a könnyű leparkolhatóság.

aztán kb ennyiben ki is merül.

én munkába járásra nem használom a motort csak hobbira.

2020. febr. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Értem , köszönöm a válaszokat. :)


Egyébként 189cm magas vagyok, sportmotor és enduro amire hajlok, illetve persze nem most szeretnék motort vásárolni,de olyan 1 milkát szánnék rá maximum.


Ezt a kérdést érdekességből raktam ki.

2020. febr. 4. 22:19
 6/15 dirtboy ***** válasza:

nem tudom hogy vélekedsz róla de szerintem túraendúróban lenne érdemes gondolkodni.

majd 1,9es magassághoz a gyorsasági nem lenne az igazi.

2020. febr. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Te magyarázol hogy semmi közöm a motorozáshoz de magassághoz igazítanád a "stílusokat" 😆👏

Fingod sincs hogy miről beszélsz pajti

2020. febr. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Meg gondolkodj már... Most csinálja meg csak az érettségit. Szerinted betöltötte a 24-et te majom?
2020. febr. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 veterán vas ***** válasza:

Általános -és semmitmondó- kérdésekre csak ugyan olyan blődli általánosságokat lehet írni.

-60km-es körzetben pont úgy használhatsz 50-es robogót, mint egy 1200-es choppert.

-kezdőknek általában kezdő motort szoktak ajánlani

-a motorozásnak vannak előnyei és vannak hátrányai.

/csakhogy ami X-nek előny, ugyan az lehet hogy Y-nak hátrány.


Na most mennyivel lettél okosabb?

2020. febr. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 dirtboy ***** válasza:
Ne pörögj ennyire rá mert agyérgörcsöt kapsz a végén. Menj vissza rollerezni majd mi motorosok foglalkozunk ezzel a témával.
2020. febr. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!