Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Németországban vásároltam...

Kingdefender kérdése:

Németországban vásároltam autót. A garanciába mi tartozik bele?

Figyelt kérdés
Elvittem szervizbe és ott mondták hogy cserélni kéne a féktárcsákat. Felhivtam a kereskedőt ahonnan vettem és azt mondta ez kopó alkatrész és nem cseréli garancian belül. Az autó 3 hónapja van nálam és nem is volt olcsó. 15000 euro. Csak át akar vágni vagy tényleg saját zsebből kell fizetnem? Hisz nem nalam kopott el.

2020. febr. 9. 07:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Használt autóra jótállás van, nem garancia, és valóban nem vonatkozik a kopó alkatrészekre.

Úgy általában semmire nem vonatkozik,camit egy vásárlás előtti átvizsgáláson észre lehetett volna venni, és a kopás a használattal össze egyeztethető.

Még kuplung csere esetén sem reklamálhatsz, sőt a kettős tömegű lendkerék cseréje esetén is csak akkor, ha az a futásteljesítménnyel össze egyeztethetetlen (vissza tekert órával adták el az autót, pl 160 ezernél kopog a kendkerék, és kiderül, hogy valójában sokkal többet futott az autó - rejtett hiba, szándékosan csaptak be)

2020. febr. 9. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem majd azért is reklamálj ha fingszag van benne, mert az sem te voltál...
2020. febr. 9. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem hívd fel akkor is, ha elkopik a gumi és cserélni kell, hiszen nagy részét nem te jártad le, hanem az előző tulaj. Megvételkor azért is reklamáltam volna, hogy nem volt teli töltve a tank, hiszen nem te jártad ki a benzint belőle.
2020. febr. 9. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Még ilyet.

3 hónap alatt bármilyen féket szét lehet taposni, ellehet koptatni.

2020. febr. 9. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem nálad kopott el? Magyarán mindent cseréljenek ki az autón neked ingyen, mert semmi sem nálad használódott el rajta? Rejtett hibákra érvényes a JÓTÁLLÁS is, nem a garancia. Garancia új, szalonból kigördülő autóra van, ami mellesleg szintén nem érvényes a kopó alkatrészekre.

Az meg a kutyát nem érdekli, hogy 1.500 vagy 15.000 euró volt az autó.

2020. febr. 9. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
A kereskedők ilyenek. Amíg meg nem veszed, addig minden jó, minden tökéletes, utána meg használt autó, nem új. Egy autón minden kopó alkatrész.
2020. febr. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
94%
Kopó alkatrészre ne akarj már jótállást...
2020. febr. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Azért nem akarsz reklamálni, hogy elfogyott az benzin?

Várj, amilyen fillérbazsó vagy, biztos dízelt vettél. Szóval azért nem akarsz reklamálni, hogy elfogyott a gázolaj, pedig mikor vetted még volt benne?


Egyébként. Ha már Németországban vásárolsz autót. Elolvastad, mi áll a szerződésben? A kereskedő elég egyértelműen le szokta írni, mire milyen garanciát, szavatosságot, jótállást vállal. Németországban is. Persze - értelemszerűen - németül...


Még valami. Tudtad, hogy a féktárcsa idővel elkopik? Meg a fékbetét, meg még egy csomó minden. Sőt, lassan a kaszni is rozsdásodni kezd. Majd azt is vele akarod kifizettetni?


És még egy észrevétel. Vásárlás előtt átnézted az autót? Akkor még nem voltak elkopva a tárcsák? Az alatt a három hónap alatt kopott cserélendőre? Mert ha igen, akkor a te vezetési stílusoddal van a baj...

2020. febr. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ezt bizony te fizeted.
2020. febr. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Tegyük föl, hogy ne néztél be a kerék mögé, és kopott tárcsákkal vetted meg. Ebben az esetben te vagy a hunyó, hogy hagytad magad átverni.

Tegyük föl, hogy hibátlanok voltak a tárcsák, és te koptattad el 3 hónap alatt.

Ez esetben szintén te vagy a hunyó.


Melyiket vállalod?

2020. febr. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!