Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sokat szàmít a klíma? Akinek...

Sokat szàmít a klíma? Akinek van, rendszeresen használja?

Figyelt kérdés

Manuális klíma a kérdés, 1.2es motoros autóban.

Városba, v hosszú úton használjátok inkább?

Autó teljesítményén megérezhető?

Sokkal szenvedősebb volt klíma nélküli kocsi használata?



2020. febr. 10. 13:38
 1/9 anonim ***** válasza:

Persze hogy használon. Azzal a motorral észre veszed mert valamennyire fogja.

Ha olyan az idő én mindig használom, megfizethetetlen .

Volt régen olyan autóm amibe nem volt, hát azt nem kivánom vissza , valami borzalom amikor felhevül a kabin.

Nekem is elég gyenge a motorom , de gyorsitáskor lekapcsolja a kompresszort, majd vissza.

Persze ha nagyon átforrósodik a fülke a napon , akkor idő kell neki mire hűt rajta, de megéri.

2020. febr. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Beviz Elek ***** válasza:
Takony időben bekapcsolom hogy néhány másodperc alatt letakarítsa a párát a szélvédőről. Ezen kívül nem használom
2020. febr. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Városban rövid úton inkább tetőablak ki és a menetszél kiviszi a meleget. Mire a klíma lehűtené teljesen az utasteret, már le is állítom, így nem látom értelmét rövid városi utak alkalmával klímázni.

Sokat járok viszont hosszú úton autópályán. Ott végig megy a klíma, mert a nyitott ablak mellett megsüketülnék. Mivel órákig ülök az autóban, érdemes energiát fordítani a lehűtésére.

Teljesítményen nem igazán veszem észre a használatát. De már alapjáraton is van 250Nm nyomatékom, 1500-as fordulaton már 350Nm. Teljesítményben is 2000-es fordulaton már 100 lóerő körül vagyok, tehát nem kell szétpörgetni, hogy szedje a pacskert. Egy kis 1.2-es szívó motornál valószínű észre fogod venni a különbséget. Főleg terhelésnél, gyorsításkor, emelkedőn felfelé, ha többen ültök az autóban az az egy-két kilowatt is számít.

2020. febr. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
33%

túl kellene lendülni azon a rémhíren, hogy lefogja a kocsit..egy klímakompresszor általában 50 köbcenti, és annyi energiát vesz el a motortól, mint egy háztartási hűtőgép..néhány száz Watt(alig egyharmad lóerő)

Ha igaz lenne a teljesítmény csökkenés, akkor az az autótípus biztosan nem kapna forgalombahelyezési engedélyt.


Amúgy a japán szigetország belső piacán milliószámra futnak négyszemélyes, hatszáz-nyolcszáz köbcentis autók klímával, automata váltóval..senki nem panaszkodik.

2020. febr. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igaz a teljesitmenycsokkenes, de csak regebbi autokon. Mas a technika az ujabbakon. Nekem 118 lo az auto 1999es es erezhetoen gyengebb ha megy a klima.
2020. febr. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én rendszeresen használom, már nem is vennénk olyan autót amiben nincs klíma,akár mennyire kedvező lenne az ára. Semmi más extra nem számít, de klíma az legyen.
2020. febr. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
4. Nem is panaszkodik senki , de a gyenge autóknál észre lehet venni ha működik.
2020. febr. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem teljesen természetes a klíma, kb. 25 éve minden kocsiban van a családban, úgyhogy ezt szoktam meg. Extrákat tekintve nekem 2 dolog van, ami fontos, az elektromos ablakok és az automata klíma. Télen 22 fokra állítom, nyáron 25-re, mást nem is kell vele csinálni, csak ha máshova szeretném fújatni a levegőt, vagy más fordulaton, mint a gép.
2020. febr. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Pont az előbb használtam, pont 1.2es benzinesben. Végig ment 200 kilóméteren az AC, illetve mégsem, mert kikapcsoltam félúton. Kb 2 perc múlva párás volt az összes ablak. Ha nem lenne klíma, agyffasszt kaptam volna, nem láttam volna semmit a nagy esőben. Jobban kell ilyenkor, mint nyáron.
2020. febr. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!