Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megéri motorral ingázni,...

Megéri motorral ingázni, illetve ti ajánlanátok nekem autó helyett?

Figyelt kérdés

Röviden: B jogsim van, mindig is autós voltam, de most épp nincs saját. Motorokhoz nem nagyon vonzódtam, annak ellenére, hogy a cruiserek kifejezetten tetszenek, viszont év elején vettem egy 50-es robogót és arra jutottam, hogy motorozni jó, még akkor is, ha csak 50-es robobó. Autóból egyébként ha eljutok addig, Golf 4-et vennék, régi "vágy", belőle 6-700e környékén indul az elfogadható állapot. Kb. ugyanezen az áron viszont lehet kapni vadiúj 125cc-es motorokat, mint például a Keeway Superlight vagy K-Light. Most ezek csak lényegtelen példák, de ha van személyes tapasztalat róluk, szívesen meghallgatom. Ehhez viszont persze kell még egy A1/B125 vizsga is, de az már nem olyan vészes árban, inkább csak időben.


Szóval ez nagyjából a szituáció. A használat egyébként napi szinten 50km, ebből kb. 45 országút, 5 város. Szerintetek megéri 125cc motorral ingázni autó helyett? Egyáltalán 125-ös motort megéri venni? Mennyire kényelmesek ezek a kisebb olcsóbb motorok ilyen távra? Vagy hülye ötlet és maradjak az autónál?


Legnagyobb problémám az egyébként a robogón, de ez szerintem leginkább a kis kerekek miatt van, hogy baromi könnyedén dobálnak az úthibák jobbra-balra. Ez egy nagyobb méretű motoron, 90km/h környékén nem szokott gondot okozni?


2020. febr. 10. 18:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Télen azt is szidni fogod aki kitálta a motorozás...
2020. febr. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 b1812567 ***** válasza:

Saját tapasztalatom nincs a 125-ös kategóriáról, mivel nagyobb van nekem.


De azt tudom, hogy országúton kevés lesz, nem fogod tudni tartani a tempót, veszélyes lesz hogy folyton a nyakadon lesznek, és előzni sem tudsz mert nincs benne annyi erő.

Valamint télen, országúton nem csak veszélyesebb lesz (ha jég nincs is, a tapadás akkor is rosszabb), de rá is fagysz, szóval erre az időszakra kell egy alternatíva.

A kis kerekek a magyar utakon, főleg nagy tempónál valóban előnytelenek, viszont 125-ösből nem csak robogó létezik.


A helyedben megcéloznám a 250-es és afeletti kategóriát, csak ehhez nem lesz elég a B125.


És inkább "rendes" márkát, mint Keeway és hasonlók.

2020. febr. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nap ingázásra egyszerűen túl sok kompromisszum a motor.
2020. febr. 11. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Szolovjov ***** válasza:
Motoros szezonban ingázásra a legjobb a motor szerintem. Főleg hogy a legtöbb melóhelyen nincs is parkoló hely csak az autók kb felének. Amúgy elég az a 125-ös én azzal járok tavasztól őszig. De Simsonnal is volt hogy 120 km-es túrára mentem.
2020. febr. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!