Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1.4 8 szelep b corsan nagyjábó...

1.4 8 szelep b corsan nagyjából mennyi idő leszedni a hengerfejet a tömítés csere miatt, illetve az ilyenkor szükséges tömítéscserékkel együtt, kb mennyi idő összerakni?

Figyelt kérdés

2020. febr. 11. 08:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Szétszedni 3 óra összerakni 4 óra cakk pakk 8 óra sörözéssel cigiszünettel.
2020. febr. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ha már lent van minden, akkor érdemes síkoltatni is, nem? 24 éves a kocsi és 190 ezer km van benne. Mindig vigyáztam rá, 8000 km-enként cseréltem az olajat, mindenre odafigyeltem. De mégis csak koros a kicsi kocsi. Hidrotőkéket kell cserélni, meg a henerfej tömítés ereszt egy kicsit, de azt gondolom, hogy hamár ezek megvannak csinálva, akkor illik mindent, ugye? Vagy ez csak az én hülyeségem?
2020. febr. 11. 08:48
 3/4 anonim ***** válasza:

Azokon még a nagy hidrotőkék vannak. Én olyanból még rosszat nem láttam.

Ellenben a bzi újabb opelek bolhafing méretű hidrotőkéi, na azok be szoktak szrni.


Takarítsd le a hengerfej tömítés oldali részét szépen, bronzkefével, élvonalzóval nézd végig, mennyire sík, ha hibátlan, akkor nem szükséges síkolni.

Pláne, hogy ezekbe még a rézazbeszt tömítések mennek, azok tolerálják még a csámpás hengerfejet is.

Nem úgy, mint az újabb opeleknél az 1 rétegű lemez tömítések, amik még síkolás után is képesek ereszteni....


A csavarok lehúzásánál viszont figyelj, általában először kb 25nm-rel kell körbehúzni, aztán fokonként vagy 3x kb 60 fokkal körbe megint.

De a tömítés papírján rajta lesz.

A 25nm miatt jó lenne egy nyomatékkulcs.


De ezek még bírják bőven a mekkmesterkedést, nagyon nem tudod elrontani.


Valószínű a himbáid, meg a szeleprátétek, vezérműtengely kopott.

2020. febr. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi, egyébként a 95-ös évjáratról van szó.
2020. febr. 11. 10:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!