Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lefújószelep automata váltónál...

Lefújószelep automata váltónál is működik?

Figyelt kérdés
Tudjátok, amikor váltásnál olyan sziszegő vagy sípoló hangot ad ki, ez ugyanúgy hallatszik automata váltónál is?

2020. febr. 11. 10:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

harminc év alatt volt jónéhány automata váltós kocsim, de még ilyent nem hallottam.

Az automata váltót észre sem lehet venni, maximum váltás után mélyebb lesz a motorhang.


melyik fajta automata váltór kérdezed? az olajos nem ad ki hangot, a DAF láncos sem...

2020. febr. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Ez a szelep nagyon kevés autónál ad hangot, a való élet nem a Kakucsring vagy a NFS.
2020. febr. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy gyárilag nincs hangja.

Váltó típustól függetlenül.

Ezt utólag kell beépíteni, mert amikor felesleges levegőt elengedi, akkor jó kis szisszenő hangja van, manuális váltónál tudom hogy működik, de automatánál is hallani? Mert oké, hogy ott is van gázelvétel, de azért az elég gyorsan vált.

2020. febr. 11. 11:10
 4/17 A kérdező kommentje:
Gyárilag nyilván kevés autónál van hangja, csak kifejezett sport kocsiknál, de én az utólag beépítettről beszélek. Nyilván ha gyárilag vissza van vezetve, akkor nem lesz hangja, de én utólag akarom beszerelni 20-50 ezer Ft. A hang miatt, nekem megéri. Ettől se rosszabb se jobb nem kész a kocsi.
2020. febr. 11. 11:12
 5/17 A kérdező kommentje:
lesz*
2020. febr. 11. 11:13
 6/17 anonim ***** válasza:
Miért? azon sohasem veszed el a gázt?
2020. febr. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Mármint turbó benzinnél még lehet is értelme, de nekem turbó dízel van, nekem csak a hang miatt kell.
2020. febr. 11. 11:14
 8/17 A kérdező kommentje:
De nyilván elveszem, de pl gyorsításra gondoltam, hogy manuálisnál oké, nem tudsz olyan gyorsan váltani, de az automata olyan gyorsan vált, hogy (szerintem!) ideje sincs arra hogy “kényelmesen” ki fújja a levegőt, ezért akár nem lenne olyan jó hangja. Nem értek hozzá, pont ezért kérdem.
2020. febr. 11. 11:18
 9/17 D. Brasco ***** válasza:
20%
Akkor majd nezz mar utana a dizelek működési elvének ugyan is jellegükből adódóan nincs bennük,es nem is lehet tenni beléjük lefújószelepet...........
2020. febr. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Dízelbe, jólvan. kamuciccegőt szoktak tenni bele, de azt egy 8 éves gyerek is kiröhögi ha meghallja.
2020. febr. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!