Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi kilóméterenként szokott...

Mennyi kilóméterenként szokott cserés lenni az első fékbetét?

Figyelt kérdés

Mennyi kilóméterenként szokott cserés, jelzőlemezig koppott lenni az első vagy hátsó fékbetét?


Esetleg mondhattok saját példát is. Városban vagy autópályán mentek inkább?



2020. febr. 11. 16:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Attól függ.. Szóval ez nagyon dolog függvénye, többek közt a betét minőségéé is. Plusz még kismillió dologé. Nekem kb. 80 ezret megy egy szett fék. Féket írok mert én tárcsával együtt cserélem, mert már az is jócskán vállas ennyi futás után. Nagyrészt városban járok, de akad autópálya is gyakran.
2020. febr. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Autótípustól, fék gyártmánytól és használattól is erősen függ.

Nekem 130.000km van a komplett fékeimben. Ránézésre még csak nem is félidősek. 98%-ban autópályán járok. 200km-t megyek úgy hogy hozzá sem érek a fékpedálhoz. Városban, ahogy 200m-t nem lehet elgurulni fékezés nélkül, nagyságrendekkel intenzívebben kopna.

2020. febr. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mindkét előzővel egyetértek! 25-30 ezertől felfelé bármikor elkophat és tényleg általában érdemes a tárcsával együtt cserélni.Mikor a téli-nyári gumit cseréled könnyen látszik a betét, érdemes ilyenkor rápillantani!
2020. febr. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem is úgy van, mint a 2-esnek bár én kevesebbet pályázok. Amikor legutóbb szervizben voltam (VW), megkértem őket nézzenek rá, és beszélgettem kicsit a sráccal. Azt mondta cserélt már féket (először a gyár után) ugyanolyan típusú autón 40e és 200e km-nél is, teljesen használat és vezetési stílus függő. Azt is mondta sokszor a hátsó betét kopik el először, annyival kevesebb anyag van bennük újabban.
2020. febr. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egy brembo 30-40 de érezhetően jobban fog cserébe.
2020. febr. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
42%
Ha az autódnak van motorfékje (nem ezekre a kis szutyok porszívókra gondolok amik sebességben elgurulnak kilómétereket gáz nélkül..) és rendszeresen használod is akkor simán 100e+ a fékek élettartama.
2020. febr. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
3.0 kistehernél városi használat mellett 100 ezernél cseréltük, de ekkor már a kopásjelző is csikorgott. Az akkor egész jó szerintem.
2020. febr. 11. 20:49
 8/8 anonim ***** válasza:
Toyota Avensis vidéki+ megye székhelyi használattal 55E km-nél kellett cserélni.
2020. febr. 12. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!