Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Féktárcsa, fékezés!? Féktisztí...

Féktárcsa, fékezés!? Féktisztító spray helyett mivel lehet javítani a féktárcsa tapadását?

Figyelt kérdés

A biciklim tárcsafékére fújtam rá véletlenül a WD-40-ből, kb 1 éve, és azóta sem javult olyan jó minőségűre vissza mint volt. A méz sokat segít, de a víz leszedi.

A (Würth) FÉKTISZÍTÓ SPRAY ló**art, SEMMIT!!! sem ér.

Tudtok valami használható megoldást?

Kocsinál is egy éve volt cserélve mindegyik fékpofa, de most valamitől az se fog rendesen. Jó lehet nyomás, levegőztetés probléma is, de most valami tapadássegítőt mondjatok.



2020. febr. 11. 19:46
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja még Nitro higítóval is letisztítottam, meg konyhai zsíroldóval, de az se segített.
2020. febr. 11. 19:51
 2/9 anonim ***** válasza:

A würth tisztító hibátlan, az egyik legjobb.

A WD-40 a fékbetétekbe ment bele, ettől kezdve fújkodhatod, amivel akarod, csak a betét csere segít.

2020. febr. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, gondoltam hogy az a baj, hogy mélyen beitta a betét.. Cserélni nem fogom, hátul úgy is csúsztatja, de esetleg valami más ötlete valakinek?
2020. febr. 11. 20:08
 4/9 anonim ***** válasza:
96%

Féktárcsát és a betétet nem szabad semmivel befújni, bekenni.

Csak szárazra kell törölni, takaritani és esetleg feldörzsölni, csiszolni.

2020. febr. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

a fékbetéteket kukázhatod, soha nem fognak már jól fogni.

A betéteket nem kell megfújni semmivel és lehetőleg tapperolni sem kell. ha nagyon dzsuvás akkor száraz rongy.


Összerakás előtt(!) én egy sima papírtörlőre rakok kis benzint (lehet E10 is... :D ) és azzal törlöm át a tárcsát hogy zsírmentes legyen. Aztán szárazra is törlöm. Tapasztalatom szerint így tökéletes.

ne fújj semmit, főleg ne oldószert, mert az juthat a csapágyba is és azt is tönkreteszed vele.

meg a gumi is kaphat belőle - annak sem jó.


a wd40 én a felnire ragasztott matricák leoldására szoktam használni...

biciklin másra nem... halál az az anyag :D

max illatosítani jó.

2020. febr. 12. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 D. Brasco ***** válasza:
Irtuk hogy szar a fékbetéted amin semmi mas nem fog segiteni csak a csere!Akkor milyen "más" megoldasban remenykedsz ha ezeket a filléres szarokat sincs igényed lecserélni,hanem valamilyen "tapadassegitő" csodaszert keresel..........de akkor van egy tippem,most öntsél pillanatragasztót a betétre!!!
2020. febr. 12. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

nekem is ilyen az egyik fékem - pont a monti. Rácseppent az olaj a tárcsára és csak akkor vettem észre amikor fékeztem vele. Elkente és annyi a betéteknek. Megtakarítottam őket, de nem lett jobb.

Csak azért nem cseréltem még ki, mert lusta tróger vagyok :DDDD (itt van a polcon az új szett betét)

2020. febr. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Esetleg megpróbálhatod egy villanyrezsón kiégetni a WD40-et a betétből(ami tualjdonképpen túlárazott petróleum). Vagy sikerül, vagy nem. AZ utóbbira tippelek. De te tudod, biztos megéro egy fékbetéten spórolni. Aztán majd rájössz, hogy bár a tolószéken is biciklikerék van, oda már nem kell fékbetét...
2020. febr. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mondom, hogy hátsó fék és így is simán csúsztatom vele a kereket, nem érdemes lecserélni, de azért zavar hogy erősebben kell húzni azt a fékkart.
2020. febr. 12. 12:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!