Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használt autó vásárlás esetén...

Használt autó vásárlás esetén van garancia?

Figyelt kérdés
2019 augusztusában vettünk egy autót egy használtautó kereskedőtől. Egyik pillanatról a másikra december végén meghibasodott. Átnézték az autót és kiderült hogy az előző tulajdonos hibájából keletkezett egy több száz ezres kárunk. Majdnem 6 hónapja vettük az autót. Milyen jogaink vannak az esetleges kár megtérítésére?
2020. febr. 11. 22:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
de van. Ha tudjátok bizonyítani, hogy a hiba már fenn állt vagy elkerülhetetlen volt és erről a kereskedő nem tájékoztatott (ami irtó nehéz lesz) akkor be tudod hajtani a károdat.
2020. febr. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha már egy fél éve nálatok van az autó, akkor hogy a francba állapítják meg hogy a probléma az előző tulaj hibájából keletkezett?


Konkrétan le írod mi a műszaki hiba?

2020. febr. 11. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Szerződés mit tartalmaz ? Esélytelen szerintem, 6 hónap eltelt . Megvétel előtt szervízben át kellett volna nézni , ha így volt akkor elsikkadtak . Évek telnek bele .
2020. febr. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
33%

Jezus maria minek szoltok hozza ha semmi kozotok a temahoz?

1. A hat honap meg egyaltalan nem biztos hogy letelt, biztos nehez kiszamolni...

2. Szavatossag 6 honap - ha cègtol vetted akkor nekik kell bizonyitaniuk.

2020. febr. 12. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
5.5 hónap telt el. Mikor megvettük átnézettük. Pontosan nem tudom leirni a problémát. Párom ért hozzá jobban. Annyit tudok hogy a motor kuka. Valami alkatrész tönkrement a motorba anno ami az olajjal áll kapcsolatban és ezt az alkatrészt kicserélték de ami belefojt szanaszét olaj az mára ette meg a motort. De a pontos fogalmazást megkerdezem ma. ( b6 passat 2007)
2020. febr. 12. 05:07
 6/16 anonim ***** válasza:
0%
Szerződést kell elolvasni. Ha aláírtad, hogy oké, elfogadom hogy a kereskedő nem vállal a vétel után előjövő hibákra, akkor szívtad. Bár szerintem amúgy is.
2020. febr. 12. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Nem vagyok jogász, de szerintem csak akkor követelhettek kártérítést, ha az előző tulaj már tudott a problémáról.

Nos, ha ti augusztustól decemberig nem vettetek észre semmit, akkor elképzelni nem tudom, hogy lehetne bizonyítani, hogy az előző tulaj tudott arról, hogy a motor tönkre fog menni.

Oké, volt egy hiba, amit (talán szakszerűtlenül) kijavítottak, de ebből nem hiszem, hogy kártérítést lehet kicsikarni.

2020. febr. 12. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

" Valami alkatrész tönkrement a motorba anno ami az olajjal áll kapcsolatban és ezt az alkatrészt kicserélték de ami belefojt szanaszét olaj az mára ette meg a motort."


Ezt elég nehéz lesz bizonyítani hogy a hiba már az előző tulajnál is fennállt.

2020. febr. 12. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

A kereskedővel beszéltetek már erről a problémáról?


Egyébként szerintem is rohadt nehéz lenne ezt bizonyítani hogy ez a hiba rejtett lett volna de ha tudjátok is bizonyítani és igazat is adnak nektek az akkor is évekbe telne és nektek további pénz költésbe!

2020. febr. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Szerintem is esélytelen. B6 passat nem fiatal már. Szerintem olcsóbban kijöttök ha saját költségen megcsináltatjátok. Pereskedés éveket vesz el és ha nem nyertek akkor titeket terhel minden költség és még a kocsitok se lesz kész.
2020. febr. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!