Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi ez a sok régi autó?

Mi ez a sok régi autó?

Figyelt kérdés
Szerintetek valóban olyan jó itt minden, ahogy a kormány állítja? Siófoki vagyok, sokak szerint ez egy viszonylag jómódú kisváros, de én azt látom, hogy rengeteg az idősebb autó, 15 év az átlag, típusból, s rendszámból ítélve. De van egy-pár 30 éves autó is. Keleten gondolom még rosszabb a helyzet.
2020. febr. 13. 18:44
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Ennek a kérdésnek mi az értelme?
2020. febr. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

#1: semmi... :-DDDD


A szomszédos rovatban egy kérdező bulira _fejenként_ 1 kg húsból akar pörköltet csinálni. Akkor megállapíthatjuk, hogy nincs Mo-on szegénység! :-DDDDD

2020. febr. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
És akkor mivan? Németországban is van sok régi autó, főleg hétvégén mikor előszedik őket.
2020. febr. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Statisztikával lehet bűvészkedni is, én sem értem, hogy mire irányul a kérdés.

Persze, hogy sok öreg autót látsz, de több, mint 3és fél millió autó van forgalomban Magyarországon, sok családban van 2-3 vagy akár több autó is... ebből nem vonható le olyan következtetés,. hogy azért, mert jól élnek az emberek, viszont az is csúsztatás, hogy annyira rossz a helyzet, hogy csak roncsokra telik, hisz azokból több is van sok családban.

Egyszerűen semmiféle következtetés nem vonható le az autók korából, van X új, vagy újszerű autó az utakon, a sok régi között meg nem kevés azért van, mert a jogszabályok megengedik, hogy használják azokat.

Meglepő lehet, de van egy réteg, aki nem is akar jobbat, pedig megtehetné, és van egy olyan réteg is, aki viszont nem engedhetné meg magának még az öreg autó fenntartását sem, de ragaszkodik hozzá, hogy neki autó kell, akár egy bicikli áráért.

Az ország keleti felében sem közlekedik mindenki öreg autóval, azért van sok öreg, régi tragacs, mert trend lett, hogy autó kell mindenkinek, rengeteg az autó az utakon

2020. febr. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én Bp.-n sok újabbat látok, keleten már több régebbit, de nem feltétlen '90-es évekbelit. Középnyugaton sem a legrégebbieket látni, hanem a 2000-es évekbelieket.
2020. febr. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

5

persze, mert lassan évtizedet váltunk. A 2000res évekbeli autók is lassam 20 évesek.

2020. febr. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

28 éves, tehát eléggé öreg autóval járok. Nem "világmárka", nem nagy, nem full extrás. Le tudnám cserélni egy sokkal fiatalabbra? Bármikor. Le akarom cserélni egy sokkal fiatalabbra? NEM!!

Miért? Mert nincs telehányva mindentől meghülyülő elektronikával, mert nem százezrekbe kerül hozzá az alkatrész, mert egy közlekedőeszköz, munkatárs, nem pedig státusszimbólum. Végezetül: mert hosszú évek alatt még soha nem hagyott ott sehol! Bármikor el merek indulni vele akár a szomszéd kerületbe, akár a szomszádos megyébe - országba - bárhova, mert megbízható!

Nem csak - azaz nem a kor számít sok esetben. Rokonságban van 36 éves, elsőgazdás autó is - ugyanezen okokból nem cserélik le, habár megtehetnék. Amíg van alkatrész, amíg életben tartható, ezek menni fognak. De még azon túl is....

2020. febr. 14. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az előző jól írja. Az én autóm 28 éves. Tökéletesen megfelel arra amire használom. Törődök vele, ha valami alkatrész kell, nem várom meg míg teljesen tönkre. Új autót nem engedhetek meg magamnak, így inkább egy huszonéves "igénytelen" technika, mint egy tizenéves ami már azért picit bonyolultabb a jó öreg karburátorostól és a javítási költsége is többe kerül.
2020. febr. 14. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!