Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Légzsák miatti visszahívást...

Légzsák miatti visszahívást intézett-e valaki?

Figyelt kérdés
Kaptam egy értesítést, hogy az autómba beszerelt vezetőoldali légzsák kinyílása kapcsán életveszélyes, akár halálos sérülést is okozhat a kirobbanó fémalkatrész.Én napi használatban kb 100 km-t vezetek,szinte minden nap találkozom veszélyes helyzetekkel,velem is bármikor előfordulhat, akár csak egy árokbacsúszás vagy vaddal való találkozás kapcsán is, hogy kinyílik a légzsák.Amikor a cserebeépítésre kijelölt szakszervízben arról érdeklődtem, hogy adnak-e csereautót,mert állítólag a megrendeléstől számítva több hónap, míg megjön az új alkatrész, az ügyintéző elég flegmán közölte, hogy nem, eddig is ezzel jártam, miért nyílna ki pont most?Én ezen fel vagyok háborodva.Bármikor bekövetkezhet egy baleset,annak tudatában, hogy biztonságos autót vásárolok, vettem pont ezt a márkát (Honda Jazz)és most kiderül, hogy bomba van benne. Nem vagyok egy pereskedő típus, de szerintem, ha többen összefognánk,azért lehet, hogy el lehetne érni, hogy a keletkező kárunkat legalább részben megtérítsék?Nekem pl. lízingelni kellett egy másik autót, ugyanis nem tervezek egyelőre meghalni.

#légzsákcsere
2020. febr. 14. 08:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én azt nem értem, hogy ha több hónap amíg megjön a csere alkatrész, legalább addig szereljék ki a jelenlegit, vagy érjék el, hogy egyáltalán ne tudjon kinyílni. Persze akkor meg légzsák nélkül fogsz addig járni, de még mindig biztonságosabb, mintha a fejedbe állna egy fém darab.
2020. febr. 14. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

legalább addig szereljék ki a jelenlegit, vagy érjék el, hogy egyáltalán ne tudjon kinyílni....

Ilyet nem csinálhatnak!!!

Valóban nem kötelesek neked több hónapra csereautót biztosítani

2020. febr. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
23%
Nekem is küldtek még 2 éve papírt Jazz-hez, de olyan messze van a szervíz, hogy nem vittem el.
2020. febr. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
46%
1. A szerviz nem csinál olyat hogy kiszereli, kiiktatja a biztonsági berendezést. Hova gondolsz.
2020. febr. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Használd nyugodtan, ha komolyabb ügy lenne azonnal cserélnék...
2020. febr. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nekem eddig két esetben volt visszahívás, utasoldali és vezetőoldali légzsák cserére, küldtek egy levelet, egyeztetni kellett egy időpontot, odavittem és 1 óra alatt megcsinálták. (Toyota)
2020. febr. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
#4es miért az jobb, ha a kinyílik és a fejébe áll?
2020. febr. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
hát az 5-ösnek...Milyen komolyabb ügy? Mondjuk beleállt a mellkasomba,pechemre pont elérte a repesz az egyik fő artériát,mire kijött a mentő elvéreztem, és akkor azonnal kicserélik?Vagy milyen komolyabb ügy? Halál komolyan le van írva az értesítő lapra, hogy a légzsák kirobbanása akár halálos sérülést is okozhat. Kösz.
2020. febr. 14. 14:14
 9/14 anonim ***** válasza:
Komolyabb ügy: nem 0,00001% esélye van, hogy megtörténik
2020. febr. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
#9-es szerintem olvasgassál még egy kicsit, mert totàl nem vagy képben a dologgal és hülyeségeket írkálsz.
2020. febr. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!