Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy fekete autó tényleg...

Egy fekete autó tényleg sokkal jobban felforrosodik belül a napon, mint egy ezüst?

Figyelt kérdés
2020. febr. 14. 21:56
 1/10 anonim ***** válasza:
Minél sötétebb a szín annál jobban szívja be a fényt beleértve a meleget is. Egy világosabb szín kevésbé szívja be a napot de ha órákig tűzi a nap bizony az is feltud forrsósodni csak valamivel több idő kell neki.
2020. febr. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Igen
2020. febr. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Tűző napon vegyél fel fehér majd minél sötétebb pólókat .
2020. febr. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Akkor ha nyáron fehér fóliát raknék a fekete autó tetejére az sokat javítana rajta?
2020. febr. 14. 23:16
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem fekete autom van es nyaron olyan forro belul hogy meg a kesztyutartoban levo napszemuveg kerete is felforrosodik.
2020. febr. 15. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Elméletben igen. A gyakorlatban szerintem nem érdemes fóliázással meg egyéb trükkökkel szórakozni.

Az ezüst autóban van mondjuk 60 fok a tűző napon, a feketében meg 68. Vagy a feketének kell mondjuk 1 óra az áthevüléshez, az ezüstnek meg 1 óra 10 perc. Na bumm. Ez olyan sokat számít?

2020. febr. 15. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
#6 én is ilyesmit feltételeztem. Azért kérdeztem rá, hogy ennél sokkal durvábbak a különbségek, mert akkor megbarátkozom a világos autóval
2020. febr. 15. 11:18
 8/10 A kérdező kommentje:
2020. febr. 15. 11:29
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha kimondottan a fekete tetszik, csak emiatt nem vennék másmilyent. Gondolom nem fogsz a bezárt autóban órákig ücsörögni. Ha pedig napon kell hagynod, tudsz szellőztetni mielőtt beülsz, vagy ott a klíma. Inkább más miatt nem fogod szeretni: minden hajszálkarc meglátszik rajta. A koszról, cseppekről nem is beszélve.
2020. febr. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem 7 évig volt egy fekete autóm, most meg 6 éve egy sötétkék. Borzalmas! Nyáron olyan mint a katlan, meg lehet dögleni annyira átforrósodik. Haverom hófehér autójában meg fogjuk rá nem akkora a hőség. Arról nem is beszélve, hogy ha lemosod és mész 500 métert már meglátszik minden porszem az autón. Soha nem lesz makulátlan tiszta. Egy idő után már feladtam a takarítást.
2020. febr. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!