Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Automata vs Manuális váltó?...

Automata vs Manuális váltó? Miért gáz sokak szemében, ha valaki automatát vezet? Egyből jön az, hogy "mivan nem tudsz vezetni? "

Figyelt kérdés

Miért van az, hogy a 17-25 éves Boyracserek a manuális váltóra esküsznek? És köpködik azokat, akik automatát vezetnek. Mert hogy a manuális való az igazi férfiaknak. Az automata meg a bu*iknak való, csajoknak, meg aki nem tud vezetni.


Mindig ezt hallom. Egy autós videót megnézel amiben automata autót mutatnak be, mindig megjelennek az olyan kommentek, hogy szar automata. Bemutatnak egy 5-ös BMW-t, legyen egy 525d vagy egy A8-as Audit, és köpködnek, hogy milyen szar, mert automata. Eleve hogy az anyámba nézne ki egy 5-ös BMW egy manuális váltóval. Nagyon sokan összetévesztik, hogy mire készült az autó.


Ők a 15 éves szétrugott BMW-t körforgalomban történő driftelésre, meg gyorsulni használják városban. Annak idején a BMW-nél kötve hiszem, hogy ezt a szempontot részesítették előnyben, valamint aki megvette újonnan az autókat, azok is inkább a kényelmet preferálták.


De miért van ez? Miért fikázzák folyton a manuál pártiak az automatát? Ha én egy automata Maseratit vezetek, tök b*zi vagyok, mert nem manuális? Beezzeeeg egy 2002-es manuális 318i az mekkorát megy. Maga vagy a Paul Walker benne.

Holott egy mai automata gyorsabban vált, mint ahogy te kézzel bármikor fogsz.


Csak én nem értem ezt? Meg hogy honnan jön ez az egész? Nyilván van autó amibe manuális váltó kell. valamibe meg automata. Egy luxusautóba nem kell manuális váltó. Hiába akarnak vele racsingolni a 23 évesek a vácin. Egy sportautóba pedig jó a manuális. Ennyi.


Minta S8-as Audiba tekerős ablakot kérnél, mert az való a férfiaknak. Az elektromos csak a gyengéknek való. Ez kb ugyan az a felfogás.


2020. febr. 15. 10:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
67%
Ezt én is szeretném tudni.. Első autóm egy Suzuki Wagon R+ volt (automata) aztán mikor az ismerőseim megtudták, jött az, hogy hahaha babakocsit mindenki tud vezetni.. Ezért tetted le a jogsit, hogy babakocsit vezess de gáz.. szóval én sem értem.. Bezzeg a “babakocsim” -mal sok embert kellett furikázzak akkor meg jó volt.. Én sem értem az egészet.
2020. febr. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
44%
Mert kialakult egy ilyen hülye kép, hogy akkor vagy menő, ha 12 órás kormányfogással rángatod a váltóbotot, mint a Toretto.
2020. febr. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
53%

Automata váltó főleg városi használatra praktikusabb.

Nőknek főleg. Lásd nejem, aki ugyanazzal az autóval amivel én 7 literrel járok, ő 11-gyel. Az automata ezt kiegyenlítené.

2020. febr. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
74%

Én se értem, én habár manuálison tanultam, az automatás kocsimat is szerettem.


Amerikában ritkaságszámba megy a manuális, ott nincs ilyen sztereotípia, csak Európában, de leginkább kicsiny hazánkban.

2020. febr. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
65%

"Miért gáz sokak szemében, ha valaki automatát vezet?"

Mert ők nem engedhetik meg maguknak.

2020. febr. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
34%
Azért az is vicces, hogy fel vagytok háborodva ha valaki rosszat mond az automata váltóra, de közben ugyanolyan àltalánosítva sértegetitek aki a manuális váltót szereti. Szerintem mindenkinek a saját dolga mit vezet.
2020. febr. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
52%

"Azért az is vicces, hogy fel vagytok háborodva ha valaki rosszat mond az automata váltóra, de közben ugyanolyan àltalánosítva sértegetitek aki a manuális váltót szereti. Szerintem mindenkinek a saját dolga mit vezet."

Ezek alapján nem nagyon mentek át a kommentek. Olvasgasd még őket kicsit, hátha.

2020. febr. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
91%
Ezt azok az emberek mondják, akik azt hajtogatják, hogy a 2000 utáni autók ipari hulladékok, mert tele vannak elektronikával, blablabla. Semmit nem kell foglalkozni velük.
2020. febr. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
78%
De átjöttek a kommentek, ment izomból a paul walkerezés és, hogy mindenki aki manuális váltót részesíti előnyben annak vagy nincs pénze, vagy béemvés hülyegyerek. Persze nem mindenki ezt írta, de szép számban megy itt a másik oldalról is a skatulyázás meg az okoskodás. De mégegyszer mondom nekem az a véleményem, hogy mindenkinek a saját dolga mit vezet és miért. Aki ez alapján itélkezik bárkiről az ostoba.
2020. febr. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
65%

"ment izomból a paul walkerezés és, hogy mindenki aki manuális váltót részesíti előnyben annak vagy nincs pénze, vagy béemvés hülyegyerek."

Szövegértés 1-es.

Nem azokról volt szó, akik a manuális váltót részesítik előnyben, hanem akik leszólják az automatát.

2020. febr. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!