Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autopályán kamion mögött...

Autopályán kamion mögött haladva 10-15 méterre mennyivel csökken a fogyasztás?

Figyelt kérdés
2020. febr. 15. 14:22
1 2
 1/15 Koplárovics Béci ***** válasza:
93%
A kamion első nagyobb fékezése után 100%-kal.
2020. febr. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

A Mythbusters (Állítólag...) c. sorozatban volt erre egy kísérlet. Ott az jött ki, hogy 50 láb követési távolságnál (~15 m) kb. 20%-os a fogyasztáscsökkenés.

[link]

2020. febr. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon, de nagyon hülyének kell lenni ahhoz, hogy valaki autópályán beálljon egy kamion seggébe azért, mert úgy csökken a fogyasztás.

A fogyasztás csökken szélárnyékban autózva, de a megtakarítás nem fedezi a kárt, ami a kamion fékezése után várható egy ilyen rövid követési távot tartva.

2020. febr. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Már csináltam ilyet próbaképp. Elég sokat ingázom hosszú távon autópályán, így elszórakoztam ezzel az unalmas hosszú út során. Pár decivel, kb fél literrel fogyasztott az autóm kevesebbet. Viszont borzasztó balesetveszélyes, ha nem tartasz megfelelő követési távolságot. Tehát nem ajánlom. Szerintem nem éri meg kockáztatni azért a fél literért.
2020. febr. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Koplárovics Béci ***** válasza:
88%

"Nagyon, de nagyon hülyének kell lenni ahhoz, hogy valaki autópályán beálljon egy kamion seggébe azért, mert úgy csökken a fogyasztás."


Szerintem is. Menetrendszerinti busz mögé kell és akkor van ingyen wifi :D

2020. febr. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
5: ja, meg a vonat mögött is :D
2020. febr. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
83%
Csökken, hiszen 85el szerencsétlenkedsz az autópályán, akkor biztos keveset fog enni.
2020. febr. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Én ilyen "trélerezést" bringával csináltam kb. 15 évvel ezelőtt a nagykörúton, 1-2 méteres követési távolsággal.


Az adrenalin megvolt, hála istennek túléltem.


Kamion nem fog tudni hozzád képest satufékezni, nem arról híresek. A féklámpát viszont olyan szinten kell figyelned (és reagálni rá), hogy semmi mást nem nézhetsz.

2020. febr. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Koplárovics Béci ***** válasza:
78%

"Kamion nem fog tudni hozzád képest satufékezni, nem arról híresek."


Egy modern nyerges lehet, hogy előbb áll meg, mint a reakcióidőd. Nem tudom, hogy itt mennyire volt megpakolva, de szerintem a srác meghal, ha autó elé szalad ki.

https://www.youtube.com/watch?v=n44L-SOI1I8

2020. febr. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

#9

Ez az "incredible" kategória, ezt nem venném példának az általánosan itthon közlekedő kamionoknál.


Brutál gyorsan megállt nullára...


Saccra 50-el jöhetett a kamionos, szerintem felkészült és lassított is az iskolabuszt látva, ezért volt a reakciója is brutálisan jó.


Hogy a kérdezőt is segítsük: autópályán lassú sávban haladva már épp elég benzint spórol meg, ehhez nem kell "trélerezni".

Néhány száz forinton ne kockáztasson életeket.

2020. febr. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!