Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hirtelen kék füst de vajon mitől?

Erdei000831 kérdése:

Hirtelen kék füst de vajon mitől?

Figyelt kérdés

Adott egy BMW E46 318i N46B20A motorkódú motorral szerelt autóm ami ma egy viszonylag hosszabb 20-30 perces dugóban való közlekedve elkezdett kéken füstölni, amint vége volt a dugónak és lehetőségem volt gyorsítani a visszapillantóban látszott a kék füst ami utánam maradt. De egy párszáz méter max 1 kilométer normális sebességű közlekedéssel elmaradt a füstölés teljesen.

Eddig még nem produkált ilyet, egy parkolóban megállva semmilyen fordulton nem jött semmi füst. Tudom hogy a kék füst az olajnak a jele, de mi okozhatta ezt a hirtelen és ideiglenes ,,olajfogyasztást"?

Szerintem összefüggésben van a dugóban történő közel alapjáraton való közlekedéssel de nem vagyok benne biztos.



2020. febr. 17. 21:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Olaj van az égéstérben
2020. febr. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De mi okozhatta ezt a hirtelen és ideiglenes olaj fogyasztást?
2020. febr. 17. 21:53
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Nem hirtelen és nem ideiglenes - motorkopás
2020. febr. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Eszi az olajat, csak amikor meghajtod kiégeti.

Araszolásnál meg nem tudja kiégetni.

SZóval komoly bajok vannak ott.

2020. febr. 18. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Szelepszár szimering - a lassú araszolgatás közben az égéstérbe került olaj akkor égett ell mikor kilőttél- próbáld ki, hogy egy hosszabb motorféküzem után padlógáz- ha így füstöl, az alátámasztja.
2020. febr. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Tisztelt Kérdező!

Valóban szelepszár szimeringges az autója és csak idő kérdése és többször tapasztalja ezt a kék füst jelenséget. Érdemes foglalkozni ezzel a problémával.

2020. febr. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Én is szelepszár szimeringre gondoltam, beszéltem szerelőmmel és szerinte is valószínű hogy ez a hiba oka, úgyhogy ma meg is rendelem az újakat és a héten-jövőhéten ahogy megjön ki is lessznek cserélve! Köszönöm mindenkinek a segítséget!
2020. febr. 19. 10:11
 8/11 anonim ***** válasza:
Miért pont szelepszár szimering? nem lehet a motor kopott gyűrű, dugó, henger?
2020. febr. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Szerintem ha motor kopás idézné elő a füstölést már lett volna előjele, rendszeresen füstölne,nehezen indulna,erőtlen lenne.
2020. febr. 19. 12:09
 10/11 anonim ***** válasza:
Vakon megrendeltél egy alkatrészt, aztán majd kiderül, hogy nem is az a baja... Értem én, hogy jó dolog reménykedni, pláne egy BMW-nél, de egyszerűbb lett volna szétszerelni, megnézni mi baja és annak megfelelően alkatrészt rendelni bele.
2020. febr. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!