Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Erre a két forgalmi szituációr...

Erre a két forgalmi szituációra megtudnátok mondani a választ?

Figyelt kérdés

Láttam, hogy másik is tettek fel hasonló kérdést. Én erre két szituációra lennék kíváncsi hogy mi a sorrend és miért?


1-es

Az ábrán látható útkereszteződésben melyik jármű haladhat tovább elsőként?

[link]


2-es

Hányadikként haladhat át az útkereszteződésben a kormánykerékkel jelzett járművel?

[link]


2020. febr. 25. 13:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

1. B, C-A.

2. A, B, és te.

2020. febr. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen:

1-es: B, C-A egyszerre

Magyarázat: A-nak táblája van, ezért ő mindenkinek elsőbbséget kell adjon, C keresztezi B útját, ezért C elsőbbséget ad B-nek. Mivel C és A elférnek egymás mellett, ezért mehetnek egyszerre.


2-es: A, B, C

Magyarázat: A főútról érkezik, B és a kormányos autó között a jobbkézszabály dönt.

2020. febr. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

B

Utolsó

2020. febr. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
56%

Ezek nagyon egyszerű forgalmi helyzetek, még "csalafintaság" sincs benne (mint pl az egyenrangú útkereszteződőseknél a jobbra forduló jármű).


Forgalmi helyzetes kérdések megválaszolásához a kulcs, hogy első lépésben meghatározod, mi szabályozza az elsőbbséget (rendőr, lámpa, tábla, útburkolati jel, szabály).

Aztán megnézed, van-e a képen megkülönböztető jelzést használó jármű.


Amit még hozzá tennék, hogy a tesztsorok, kérdések nem azért vannak, hogy azokon akarj tanulni.

Meg kell tanulni a szabályokat, azok alkalmazását, és akkor nem lesz gondod a kérdésekkel, de ha bemagolsz néhány kérdés-válasz párosítást, attól még a szabályokat nem tanulod meg, és a szabály ismeret nem is az elméleti vizsgán lesz fontos, hanem a gyakorlatban (és ott már gondolkodási idő sincs)

2020. febr. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

B, C-A.


A, B, és te.

2020. febr. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
#4;Küldjélmár egy "csalafinta kérdést.
2020. febr. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

#6#

Okkal van idézőjelben a csalafinta szó, de pl nagyon sokan rontanak forgalmi helyzetes kérdéseket, ha egyenrangú útkereszteződésben jobbra kanyarodó jármű is van.

Ami még inkább meglepő, hogy nem csak kezdő tanulók, jogosítvánnyal vezetők is, és sokszor nem is értik, hogy miért is nem az a sorrend, ami szerintük helyes.


Csalafintaság lehet, ha olyan képet mutatnak, ahol fontos részlet nincs kiemelve, ami fölött a valóságban azért nem siklik át a figyelem (pl az egyik jármű fölött a kék pötty megkülönböztető jelzés)


Mindezekkel együtt sem ez volt a mondandóm lenyege, hanem az, hogy az ilyen kérdések megoldásanak annyi a kulcsa, mi szabalyozza az elsőbbséget, és a szabalyokst ismerve egyszerűen megvalaszolhatóak

2020. febr. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Laylah ***** válasza:

Nekem még nincs jogsim, de folyamatban van, kicsit másképp gondolkodva, mint a fentiek, nekem is ugyanazok jöttek ki.


Az elsőnél a B megy először, mivel ő halad egyenesen, utána C és A.

A másodiknál A egyenesen megy, így elsőbbsége van, nekem elsőbbségadást adni kötelező, ezért B megy másodiknak, és végül én.

2020. márc. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"A másodiknál A egyenesen megy, így elsőbbsége van, nekem elsőbbségadást adni kötelező, ezért B megy másodiknak, és végül én."

Hibás a gondolatmeneted.

Nem csak neked, hanem a kék autónak (B) is elsőbbségadás táblája van. Így mivel "egyenrangúak" vagytok, a jobbkézszabály dönt.

2020. márc. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!