Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miert melegedik tul a hutoviz...

Miert melegedik tul a hutoviz alapjaraton?

Figyelt kérdés

Futes van, a ventillator 95 fokon bekapcsol, a hutovizet 2 havonta utan kell tolteni, valamint sokszor hallok ilyen bugybotekolo hangot a mot9r ter felol de ez par masodperc utan elmulik. Ha megyek akkor ugye a menetszel huti nincs gond..

Megallok makd eltelik par perc es 95 fokot eleri makd lehuti a ventillator uzemi 90 fokra, majd 1-2 perc utan megint felmegy. Mi lehet a baj?


2020. febr. 26. 05:53
 1/4 anonim ***** válasza:
49%
Az jó ha úgy működik. De lehet egy kicsit levegős .
2020. febr. 26. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
100%

Lelelvegosodik... És lehet hogy hengerfej/ tömítés hiba miatt.. ( Direkt nem hengerfejest írok, mert Dr D.Brasco megmondta hogy minden autón van hengerfej)

Irány egy szerelő

2020. febr. 26. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
50%
Én biztos, hogy cserélnék benne termosztátot, aztán normálisan levegőtleníteném a rendszert.
2020. febr. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ami nem rossz, azt nem kell cserélni. A termosztát jó, mert kinyit. Ha nem nyitna ki, elkezdene forrni a motorban a víz, de a hűtőventilátor nem működne, mert a hűtőben a víz nem érné el a hőgomba kapcsolási hőfokát.

Véletlenül nem szerelő vagy? Azok szoktak hasraütés-szerű alkatrészcserélgetéssel hibát "diagnosztizálni" az ügyfél költségére.


Az autó valőszínűleg kezdődő hengerfejtömítés hibás. Olyankor szokott lenni ez az alkalmankénti bugyborgás, a normálisnál valamivel magasabb vízfogyasztás. Finoman még sokáig elműködgethet így is. Nekem az első ilyen bugyborgás után még egy évig elment, néha légtelenítettem, pár óráig jó volt, aztán megint bugyborgott a fűtőradiátor. Akkor adta meg magát, amikor nyáron volt egy 240 kilométeres autpálya-menetem, klímával, végig 140 fölött (1.3-as kis kocsi), Na ott megadta magát az utolós 50 kilométerre, letiltotta a klímát, a mutató kiszaladt pirosba, klíma nélkül, 90-el poroszkáltam haza.

Utána már az alatt a pár nap alatt, amire a szerelőhöz eljutott, már kifejezetten itta a vizet, felfújta keményre a hűtőcsöveket, folyamatosan bugyborgott.

2020. febr. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!