Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megéri direkt céges autók...

Megéri direkt céges autók közül választani megvételre egyet?

Figyelt kérdés

Vannak neten ilyen oldalak (magyar is), ahol direkt használt céges autókat árulnak.


Annyit tudok ezekről, hogy ezek olyan autók, amikbe összegyűlt egy bizonyos kilométer, és a tulajdonosa kap egy másikat. Ez a kilométer megvan határozva, egy személynél pl 40.000 km, és utána kapja a másikat. Legalábbis multiknál így megy. Tehát nem jelenti, hogy fiatal autókról lévén szó, +150-200.000 km lenne bennük.



2020. febr. 27. 17:11
 1/6 anonim ***** válasza:
61%

Céges autót sosem vennék!!!!


Szerinted mennyire vigyáznak rá?

Hideg a motor? mit számít... padlógáz!

Kevés az olajszint? nem baj, majd töltök rá valamikor!

Kráteres az út, nem kéne 90el menni csak 50el? Mit számít? Nem az én autóm!

2020. febr. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Legalább volt szervizben. Érdemes megnézni. Mivel flottaautok ezek egy flotta manager cég felügyeli. Viszik olajcserere karban tartják , elég jókat ki lehet fogni .
2020. febr. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Beviz Elek ***** válasza:

Szerintem érdemes lehet megnézni a céges autókat, de nagy szórás lehet köztük cégtől/használótól függően.


Ahol dolgozom a céges autó nem 1 emberé volt, hanem bent parkolt a cégudvaron és mindenki ment vele.

Egyrészt volt hidegen taposva, volt aki a kuplunggal nem tudott bánni, senkit nem érdekelt hiszen nem saját. Másrészt viszont csak márkaszervízben járt és csak gyári alkatrészeket látott, tehát ha cserélni kellett valamit akkor nem az okosban beszerzett olcsó alkatrészt barkácsoltba be Józsi bácsi.

8 évesen adták el az autót vicc összegért, pedig nagyon egyben volt.


Ne legyen tévképzete senkinek, a magánszemélytől vásárolt autót is lehet gyilkolta az előző gazda.


Szóval, nem mindenképp rosszabb a céges, meg kell nézni.

2020. febr. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én itt elsősorban olyan céges autókról beszélek, amelyek felsővezető pozícióban dolgozó személyeké volt, és csak is az övéké, senki más nem használta őket előtte. Akiket én ismerek, mind értelmes, odafigyelő ember, nem ez a "90-nel a kátyúba" felfogással. Úgy bántak velük (80%-ban), mintha az a sajátjuk lenne. Tehát így már szerintem más a helyzet, és talán kilehetne fogni jót.
2020. febr. 27. 21:19
 5/6 anonim ***** válasza:

Tisztelet a kivételnek, de a flottakezelők között találkoztam már nem egy simlis alakkal - az oké, hogy a szervizbe odakerül az autó, de hogy lecserélődik-e az olaj, vagy hogy a méregdrága márkás olaj helyett mi kerül valóban bele, az lehet néha kérdés.

A flottakezelő is nepper valahol - nem azt mondom, hogy nincs köztük becsületes, hanem azt, hogy láttam már olyat aki nem az volt.

2020. febr. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A céges autókat pedánsan szervizelik, mivel a cég kérdés nélkül kifizeti, nincs spórolás. Éppen ezért ezek sokszor jobban karbantartott autók, mint amit prolipista megvesz hitelre, aztán a törlesztő mellé már nem fér bele a szervizelés, ezért jön a halogatás meg az "okos" megoládsok.


Persze lehet attól félni, hogy a márkaszervizben tescos olajat raknak bele gyári helyett, de ez ugyanúgy fennáll, ha magánszemélytől veszed, akit ugyanúgy átvertek ugyanabban a szervizben.

2020. márc. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!