Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van valami értelme a bőr...

Van valami értelme a bőr sofőrkesztyűnek?

Figyelt kérdés

Láttam már néhány jól szituáltabb férfit ilyenben vezetni. Van ennek, valami értelme, haszna a vezetésben, vagy a divaton kívül semmi? Ha az illető normál utcai autót vezet kényelmesen, és nem egy Forma 1-es Ferrarival birkózik 1966-ban...


(a kérdést azért ide írtam, és nem a divatba, mert főleg autózásban, vezetésben jártas emberek válaszát várom)



2020. febr. 28. 11:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
59%

Semmi értelme, csak valami divatozás ez.

De a Forma 1-et se nehezebb vezetni mint más autót.

2020. febr. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én csóróként Renault Thaliában is használok ilyen kesztyűt, fiatalon. Nem vicc. Azért, mert izzad a kezem, semmi más.
2020. febr. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Én is húzok néha kesztyűt. Olykor izzad a tenyerem, máskor meg előfordul, hogy egyszerűen az autó beltere párás reggelre, és olyankor a kormány is kicsit csúszós tud lenni.

És leszarom, mi divat, mi nem, vagy ki mit gondol róla.

2020. febr. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A sós izzadság leoldhatja a kormánybőrt. Erre jó az autós kesztyű.
2020. febr. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
39%
Azok használják akiknek reumás a keze, vagy nincs kormányfűtésük...
2020. febr. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Régmúltból maradt hagyomány.

Régen sokkal piszkosabb dolognak számított az autózás, mint ma. Kurblizás, olajszint, hűtőfolyadék nézegetés, továbbá a szervó nélküli autókban, ahol még kellett erő a kormányzáshoz nem volt túl előnyös az izzadó tenyér.

2020. febr. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

én is használok bőrkesztyűt. Megszoktam, szeretem. Jó fogása van a kormánynak(ami amúgy is vastag).

Némi higéniai oldala is van, pl. tankolásnál nem kell keregetni a fóliakesztyűt..

2020. febr. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

ez még abból az időből van, amikor a "sofőr" nem csak vezetett, hanem félig autószerelő is volt minden nap.

autóversenyzőknél a nagy igénybevétel miatt van rá szükség (az izzadt tenyér csúszik), kesztyűben sokkal erősebben tudod tartani a kormányt kisebb szorítás kifejtésével is.

hétköznapi autózásban semmi értelme.

2020. febr. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Még sose jutott eszembe, hogy kesztyűben kellene vezetnem. Személy szerint máson sem láttam még ilyet.
2020. febr. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

2 vagyok

Egyébként nagyon elegáns és kényelmes egy minőségi bőrkesztyű.

2020. febr. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!