Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehet egy nagyobb teljesítmény...

Lehet egy nagyobb teljesítményű motort gyengébb teljesítményű autóba beletenni?

Figyelt kérdés
Például ha van egy 1.4es 4es golfom tudok-e beleépiteni 1.6 vagy 1.8as motort jogszerűen? Eléggé laikus vagyok ilyen téren és érdekel, hogy lehetséges-e?

2020. febr. 28. 15:21
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Lehetséges, csak a papírozás rengetegbe fog kerülni. Inkább olyan motorral kell venni amilyet bele akarsz tenni.
2020. febr. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ha gyárilag kiadták a nagyobb motorral is akkor van lehetőség a cserére
2020. febr. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, ha volt nagyobb motorral is gyártva akkor lehet, de úgy tudom, hogy a hozzá tartozó fékeket és futóművet is hozzá kell módosítani amennyiben eltér a kisebb verziótól, csak így hagyják jóvá. Ha nem jól tudom valaki javítson ki. Plusz számolj járulékos dolgokkal mint motorvezérlő computer stb.
2020. febr. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, csak valóban rengeteg papírmunkával, engedélyekkel jár amiért fizetni is kell ám. Aztán magáért a motorért, szerelési díjét ugye azt a papírok, meg az engedélyek miatt szakszerű szerelővel kell csináltatni aki papírt ad róla hogy szakszerűen lett beépítve stb... Maga a papírozás része ami macerás meg sokba kerül. Ha kérsz árajánlatot erre tehát motor árára, szerelés árára mindenre, plusz hozzáadod azt amit a papírozás részére kell fizetned akkor árban kb ott leszel hogy valóban olyan autót veszel meg aminek nagyobb teljesítményű a motorja. Szerintem nem éri meg ilyen jellegű beruházás. Nyilván tegyük fel megvan az autód de a motorja az döglött használhatatlan, de maga az autó jó, és ugye motorcserét szeretnél mert a motorja szar így ezt így is úgy is meg kell tenned de akkor ha már motorcsere akkor gondolod te legyen erősebb. Így mondjuk megérné de akkor is ugye az autó papírjait is át kell írni a teljesítmény miatt, és lehet a computert is állítani vagy cserélni kell, lehet a váltót is, bár nem feltétlen de megeshet ez is. Az is lehet hogy a hűtés rendszert is cserélni kell stb... ha erősebb motort akarsz. Ha ugyanolyat akkor nem kell ennyi mindent csak másik motorszámot kell beleíratnia forgalmiba és kalap.
2020. febr. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Csak tudni akartam,hogy ez jogszereü-e az országban és nem e kötne bele az NKH. Gondoltam,hogy horribilis az ára, csak ha vennék egy 1.6os változatot és elkezdeném optikai tuningolni és benne lenne már 900-1M forintom,de nem lennék elégedett a teljesítményével tudok e váltani.
2020. febr. 28. 20:31
 6/6 anonim ***** válasza:

Tudsz váltani.

Pont Golf IV. Totalcar-on keress rá, hogy "motorcsere haszonnal", Golf IV-ben cserélnek motort nagyobbra. Viszont, ha te rálocsolsz az optikára 1 milliót, abból olyan autód lesz, ami alapból át nem megy NKH műszakin, szóval jobban jársz, ha most veszel egy alap GTI-t, rendberakod műszakilag és utána állsz neki alakítani.

2020. febr. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!