Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mitől lehet az hogy izomtömege...

Mitől lehet az hogy izomtömegem nő az edzéstől de nem erősödtem? Hogyan kellene az edzéstervemet változtatni szerintetek? Szeretnék ugyan ennyiszer edzeni egy héten

Figyelt kérdés
Az igazság az hogy kb 2.5 éve edzek 1.5 évet csak súllyal a többit keverve sajáttestsúllyal. heti 4-5 alkalommal edzek és splitelek (leg-bi+hát-tri+chest-váll+has-plusz egy full body) közel teljesen failiure-ig. Kedden csütörtökön pénteken szombaton és vasárnap tudok edzeni. Arra gondoltam hogy egy push day egy pull day egy static egy leg ( ezek mind csak sajáttestsúllyal) és egy full body súlyokkal

2019. máj. 28. 15:46
 1/9 A kérdező kommentje:

oh és 17/f 180 cm 81 kg viszonylag száraz.


kb ennyire:


[link]

2019. máj. 28. 15:51
 2/9 A kérdező kommentje:
bocsi nem ide akartam de nem tudom törölni :/
2019. máj. 28. 15:51
 3/9 anonim ***** válasza:
Milyen ismétlés számokal szoktál edzeni és milyen gyakorlatokkal? Illetve mekkora súlyal?
2019. máj. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ha súlyokat nézzük akkor kézi súlyzoim vannak 10-14 kg és 10 es ismétléssel ha sajáttestsúlyt akkor húzodzkodás 6-8 (ennyit bírok max) de többi feladatból 12t
2019. máj. 28. 16:23
 5/9 anonim ***** válasza:

hát kézi súlyzókal nem is fogsz erősödni. összetett feladatokal fogsz erősödni mint pl fekvenyomás guggolás felhúzás melről nyomás és 4-6 ismétlés között. Gondolom saját testsúlyal edzel és a pihenő időd is kevés 30-90 mp között 2-4 perc pihenés között lehet erőt fejleszteni

Nagyobb ismétlés szám kisebb pihenő a kitartást nőveli

2019. máj. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
oh köszönöm szépen, igazából főként saját testsúlyos edzésben szeretnék erősödni de nem érzem azt hogy fejlődnék és nem nagyon tudok nehezebb feladatokra előrelépni.
2019. máj. 28. 18:43
 7/9 anonim ***** válasza:

Sajat testsulyos edzes mint calisthetnics vagy mint otthoni /street workout? Mert egyik el elemeket kell tanulni nehezebbeket trukkoket masiknal meg ugyan azt csinalod csak intenzitast noveled pl ha te nem akarsz statikus elemeket tanulni vagyis trukkoket akkor lehet sulyal a hatadon fekvotamaszozni meg annak variacioi meg huzodszkodni illetve 1labas guggolni ezen kivul meg tolodszkodas van viszont erosodeshez novelni kell az intenzitast vagy nagyobb suly vagy 1tobb szeria mert a test megszokja amit csinal es nem fejlodik viszont uj gyakorlat mozdulat meg intenzitas új a testnek es teljesen ujat tapasztal ami beinditja a fejlodest

Az ember sok mindenhez hozza tud szokni ezert kell neha valtozatosnak lenni

Illetve sok kaja meg viz tobbet er az edzesnel nagyobb kaja = nagyobb ero

2019. máj. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Calistehincset szeretnék csinálni csak én is ezt érzem hogy ehhez hozzászoktam de nehezebbet nem nagyon tudok csinálni. Negatívokat szoktam , de meg próbálok akkor hozzá tenni az edzéshez egy két sorozatot még
2019. máj. 28. 19:54
 9/9 anonim ***** válasza:

ha már az alapok mennek akkor statikus gyakorlatokat csinálj mint a V sit kézenállás planche , meg stb

Ezeket egy idő után meg lehet tanulni és nehezebbek mint a fekvőtámasz. Főképp egy full planche fekvő

Ha calisthetnics akkor szerintem így kellene csinálni. Illetve mellé súlyal fekvő meg húzodszkodás erősít a fizikumon meg kézenállva fekvő fal mellett ezek meg segítik a statikus elemeket hogy könnyebben gyakorold.

2019. máj. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!