Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Létezik e az, hogy egy bontani...

Létezik e az, hogy egy bontani való autóért nem fizetnek azok a helyek ahol át veszik a bontani való autókat?

Figyelt kérdés
Furcsán leírt kérdés ,de elmagyarázom mire célzok. Van egy ismerősöm aki azt mondta,hogy a bontani való roncs autóját leadta autóbontó helyre. Megkérdeztem,hogy mennyiért adta le és azt mondta,hogy semennyiért. Nem fizettek érte. Nos ez,hogy van leadhatod autóbontóban a roncs autódat ,de nem fizetnek érte ? Kamuzott vajon ? Ha leadta volna és szétszedte volna előtte akkor pénzt kaphatott volna fémekért a Méh telepeken. Ehelyett ingyen leadta bontóban . Kamuzik a csávó ? Vagy igaza van és nem fizet senki sem bontásra váró autóért ?
2020. márc. 1. 17:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%
Vagy egy eleve hiányos autót adott oda.
2020. márc. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%
Az autóroncs veszélyes hulladék. Tele van környezetre ártalmas anyagokkal. Műanyagok, olaj, egyéb folyadékok, stb. Azt szét kell bontani, ártalmatlanítani kell. Ennek költsége van és senki nem dolgozik ingyen. Tehát örüljön az ismerősöd, hogy még nem neki kellett fizetni.
2020. márc. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Koplárovics Béci ***** válasza:
70%
Még jó, ha csak ingyen leadta és nem kellett fizetni a bontási igazolásért.
2020. márc. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Én úgy tudtam,hogy valamennyit fizetnek az ilyen helyek a bontásra váró autókért.
2020. márc. 1. 17:13
 5/14 anonim ***** válasza:
54%

2011-es cikk, ezért az árakat szorozd fel, de kb. leírják mit is jelent egy autót bontásra küldeni.


[link]


Simán lehet egy hulladék autónál, hogy örülsz ha nem te fizetsz, mert semmi sem adható el belőle, és egy rakat károsanyag van benne, amit költséges elásni a telek végibe :D

2020. márc. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
70%
Attol fugg milyen allapotban van az a bontando auto. Es igen, van az az allapot, meg kor, amikor orulni kell annak is hogy nem kernek penzt a bontoban, es kapsz egy bontasi igazolast amivel veglegesen ki tudod vonatni a forgalombol.
2020. márc. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
55%

A MÉH telepre nem adhatod le, amúgyis minimális összeget kapnál.

Az autót egyben kell nézni, tehát ha te mented ami menthető, (pl. két első ajtó, a többi úgysem ér semmit) akkor a bontó is úgy számol, hogy a két első ajtó árát levonja, a többi meg nem ér semmit, tehát még neked kell kifizetni a két első ajtót.

2020. márc. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Ezt nem tudtam hetes,hogy ott nem lehet leadni még a forgalomból kivontat sem. Igazából ahogy láttam azt a kocsit megvolt minden darabja . Motortérbe nem néztem bele ,de szerintem megvolt . Ette a rozsda igazából van. Márkát nem merek mondani 100%-ra mondani ,de régebbi opel,toyota lehetett ,de ha eszembe jut netán megtalálom használt autón ugyanezt eladóban leírom. Hátha okosabb lesz ezzel mindenki.
2020. márc. 1. 17:42
 9/14 A kérdező kommentje:
Ette a rozsda igazából már . Ezt akartam leírni. Rozsdás volt.
2020. márc. 1. 17:43
 10/14 anonim ***** válasza:
55%

Nem feltétlenül fizetnek érte.

A bontó is piaci alapon működik.

Az autó veszélyes hulladék, ha nem tud hasznot termelni belőle, akkor nem fizet érte. Csak adja a bontási igazolást.

Otthon meg már régóta nem lehet autót elbontani

2020. márc. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!