Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi van akkor ha egy autóba...

Mi van akkor ha egy autóba 5w30 olaj kell, de em specifukusan abba a modellbe valót kapott?

Figyelt kérdés
Teszem fel: Ford Focus 5w30 kell bele Ford WSS-M2C913-C specifikusat ir a könyve, 1.6 benzin de pl kap egy sima Eneos 5w30 sustinaát amiben ez nem szerepel baja lehet tőle?

2020. márc. 1. 17:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, lehet tőle baja. Nem tudom pontosan milyen fizikai-kémiai határértékeket takar a WSS-M2C913-C előírás és hogy mi a különbség a másikhoz képest. De lehet hogy más pl az üledékképződési hajlama a két olajnak. Vagy az egyik magasabb hőmérsékleten kezd el krakkolódni, kokszosodni, mint a másik. És még ezer paraméterben lehet különbség. Lehet hogy eltömődik vagy csak leszűkül egy olajcsatorna és nem lesz tökéletes a kenés. De ezt sem egyik napról a másikra veszed észre. Az, hogy a viszkozitás megegyezik, az csak egy dolog. A többi 999 paraméter lehet hogy teljesen eltérő.
2020. márc. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
10%
A motornak kutya baja se lesz. Legfeljebb előrébb kell hozni a következő olajcserét.
2020. márc. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
rendben köszönöm a választ
2020. márc. 1. 17:28
 4/7 A kérdező kommentje:

eddig mindig gyári Ford olajat használtam, de most rábeszéltek erre: [link]

és ezt kapta. Sajnos csak igy utólag néztem utánna ebben nem ir fordnak ajánlást, akkor mi legyen engedjem le vagy kibir 1 évet? /10.000km t?

2020. márc. 1. 17:45
 5/7 anonim ***** válasza:

Hasonló kérdést tettem fel nemrg, kiváncsi vagyok a véleményekre.


Véleményem, és utánajárás szerint:

- olajozni kell

- minél gyakrabban

- full szintetikus jobb a többinél (ásványi, félszintetikus, akármi)

- márka nem annyira számít, mint az előzőek

2020. márc. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A Fordot nem ismerem, de ha a gyártó saját szabványt ad meg, akkor az alapvetően NEM viszkozitásról szól. Pl. ha a VW azt mondja, hogy VAG 505.01 olaj kell az autóba, az lehet 5w30 és 5w40 is, és még akár keverni is lehet a kétféle viszkozitást ha egyébként mindkét olaj megfelel az 505.01-nek.


Az én (VW) könyvem erről azt írja, hogy szükség esetén, ha VW minősítésű olaj nem áll rendelkezésre, akkor tölthető bele X viszkozitású ACEA valami miniősítésű olaj, de ezt "a lehető leghamarabb" le kell cserélni VW minősítéssel rendelkező olajra.

Egyébként ezek a gyári kódok jellemzően kötelezően

előírnak valamilyen adalékokat és megszabják hogy max hány százalék "nem odavaló" (pl kén) dolog lehet benne.

A kérdésre válasz: lehet tőle baja pl. megnövekedett kopás formájában, de hirtelen halál nem lesz tőle.

2020. márc. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Tomcatters. ***** válasza:

A castrol edge es az eneos sustina majdnem h megegyeznek😀

Mind kettö 5w30

Mindkettő ACEA C3

Mindkettő API SN

Egyedül a 100°c mért viszkozitásban jobb a sustina, tehát kisebb. Sustina (10,5) castrol 11,8)

Viszont 150°C 3,5 HTFS e mind kettőnek.

Jobb olaj a sustina , en szintén sustinát használok (Ahova jo a c edge, oda jó, sőtt jobb a sustina, és vica versa )

2020. márc. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!