Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elszakadt a vezérműszíj -...

Elszakadt a vezérműszíj - nagy a baj?

Figyelt kérdés

Épp álltam volna be a garázsba, mikor elszakadt, szinte alapjárat közeli fordulaton, és leállt.

Az autó egy Renault clio 1.2 Rn 1999-es.

Érdemes megpróbálni egy új szíjjal, vagy esélytelen?



2020. márc. 2. 12:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Én megnézetném szerelővel a helyedben.
2020. márc. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
68%

Ha alapjáraton szakadt el akkor szinte biztos hogy semmi baja nem lett, mert rögtön megállt a motor.

De a szerelő úgyis megfogja nézni, átforgatja a motort és ha nincs baja akkor mehet rá az új szíj.

2020. márc. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 D. Brasco ***** válasza:
90%
Ha az 1.2 8Szelepes blokkrol van szó D7F-el kezdődő motorkóddal akkor szerencséd van.....ott ha szakad a szíj akkor sem ér össze semmi semmivel.....ha az 1.2 16v akkor viszont van egy rossz hirem........
2020. márc. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
A 8 szelepes motorban is görbülhetnek a szelepek szíjszakadáskor. Nagy szerencse ha közben épp nem forog gyorsan a motor, de nekem 6db görbült(d7f) mindet cseréltem, szelepek, tömítések komplett vezérlés cserével 47000.- volt a móka.
2020. máj. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!