Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A különböző meghajtású autók...

A különböző meghajtású autók hatékonysági sorrendben mennyire jól használják fel a befektetett energiát? Ezen kívül igaz az, hogy a hibrid a legjobb pénz megtakarító, mert csak félig kell neki az üzemanyag és az áramot meg termeli?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy a dízeles > benzines.
2020. márc. 2. 18:56
 1/5 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Nem fogok belemenni az összes típusba mert pontos adatokat nem tudok, ahhoz pedig lusta vagyok hogy kutassam az interneten. Te is megtalálod.


A hibrid nagy előnye:

-a mozgási energiát nem teljes egészében elfékezed, egy részét az elektromotor visszatölti az akksiba, ezt később újra felhasználja

-nem járatja feleslegesen a motort

-elindulásnál fogyaszt legtöbbet az autó, ezt elektromosan teszi meg, a belsőégésű motor később indul


Ennél már csak az elektromos autó hatékonyabb.

2020. márc. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
elektromos > hibrid > dízel > benzines
2020. márc. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálam a hibrid van még az első helyen... ott nem korlátolt a hatótáv :)
2020. márc. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
És az LPG?
2020. márc. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
a kérdés kielégítő megválaszolásához a műszaki egyetem gépjármű szakán kapnál választ.
2020. márc. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!