Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Alfa Romeo 159 SW első autónak?

Singularity_amusing kérdése:

Alfa Romeo 159 SW első autónak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


21 éves srác vagyok és mostanában akarok majd kocsit venni. Kb. 3 éve van jogosítványom, eddig a családit vezettem, de most úgy érzem ideje lenne venni egy sajátot. 1-1,5 millió forint lenne rá a keret és dízelt szeretnék mindenféleképpen.


Már pár hete nézegetem a különböző kocsikat illetve haverok is adnak tippeket. Amiket eddig néztem az a Ford Focus és a B6-os Passat illetve Golf 5 és még nagyon ajánlották az Audikat illetve a BMW-t de őszintén megmondva nem az én típusom az utobbi kettő.

Mindenkitől mást hallok, valaki ezt a másik pedig azt szidja/dicséri.


Viszont tegnap elkezdtem nézegetni az Alfákat és megakadt a szemem a 159-es SW Alfán. Amitől félek, hogy sosem vezettem még ilyet, illetve a környezetemben sincs senki akinek személyes tapasztalata lenne ezzel a típussal. Nekem teljesen megfelelne, minden megvan benne ami nekem kell, viszont a legtöbben le akarnak róla beszélni mivel "olasz". Azt tudom, hogy elvileg a futóműve igényesebb illetve a 2.4-es motorral vannak nagyobb gondok.


Tudnátok adni pár tippet, tanácsot ami mentén elindulhatnék, milyen motorral vegyem, ha ilyet veszek illetve mire figyeljek. Facelift előtti vagy utáni lenne az érdemesebb?


Előre is köszönöm.:)



2020. márc. 3. 12:03
 1/6 D. Brasco ***** válasza:
Az én tippem az lenne hogy válassz mást......vagy ha minden képpen alfa kell akkor a vételár legyen mégegyszer a zsebedben amit bármikor rá tudsz locsolni.Egyebkent 1millioert a kinalat legalja van szoval mar csak ezert is menekülnék a 159-estől.
2020. márc. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Ha nagyon jót akarsz magadnak akkor egy 1.9-es TDi Passatot vegyél!


Ez a világ egyik legjobb dízelmotorja!

2020. márc. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én a helyedben vennék egy 156-ős faceliftet 1.9 JTD-vel az bőven ki jön még 1 millióból is és még marad is rá költened
2020. márc. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem vedd meg. Mindenkinek meg kell fizetnie a tanuló pénzt
2020. márc. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azért a tdi-t még ma is leveri a jtd. A jtd hozta el a modern dízel motort.


Kérdező, csak egy baráti kérdés, hogy miért kell neked dízel?


Csak annyi tanácsot adnék, hogy évi 50 ezer km alatt nincs haszna a dízelnek, főleg nem kis távokra, amennyit fogsz a gázolajon, azt rá költöd a szervizelésre a többlet költségek miatt. A rövid távok nyírják a dízelt, mivel be se tud melegedni, nehezebben töri fel az olajat, mire rendesen kenne, már le állítod, kettőstömegű és a turbó élettartama lerövidül, ami együttesen cserélve 600 ezer Ft baráti áron :)


Nekem is ilyen autóm van, évi 120 ezer km vagy több ami belekerül. Normálisan használom, 700 ezer km felett jár és nincs gond vele, de nem taposom, oda figyelek rá, és hosszú utakra használom. Ugyanezt a motort 100 ezer km alatt is kilehet fingatni.

2020. márc. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ahogy olvasom a dolgokat, az 1.9jtd éri meg a legjobban, ha kis táv, ha hosszú. Benzinesek, eszik az olajat, sokat esznek, mivel nagy a bódé így kevés is lesz, láncos is/ami hamar szakad ennél/ tömítés gondok, szívósor hamar kokszolódik. Ahogy a matekot nézzük a dízelre jön ki a legjobban. Meg az alul is jól húz.
2020. júl. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!