Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson nincs szikra?

Simson nincs szikra?

Figyelt kérdés
Leszedtem a lendkereket, hogy megnézzem a tekercseket. Miután visszaraktam, nincs szikra. Mi lehet a baj? Most először szedtem le a lendkereket és még nem annyira értek hozzá.

2020. márc. 5. 15:05
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja, még annyi hogy tirisztoros gyújtású a motor és nem szedtem ki az alaplapot, csak a lendkereket.
2020. márc. 5. 15:06
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha nem értessz hozzá minek ba..ogatod.
2020. márc. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az építő kritikát és az óriási segítségnyújtást! :) Ettől meg nem oldódott a problémám, de cserébe felb*sztad az agyam. Szeretném megtanulni, hogy kell megszerelni. És szeretném is megszerelni. Épp ezért tettem fel ezt a kérdést. Továbbra is várom a !hasznos! válaszokat! :)
2020. márc. 5. 15:29
 4/11 Krómgyűrű ***** válasza:

Érdekes, mert ha csak a lendkereket vetted le és vissza, attól nem kellene a szikrának eltűnnie.

Nem lehet, hogy kiesett a főtengelyből a lendkerék ék és elforog a lendkerék? Mondjuk azt észrevennéd.

Nem piszkáltál a jeladónál, tekercseknél, vezetékeknél semmit? Alaplap nem mozdult el?

2020. márc. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A lendkerék ék nem hiszem hogy kiesett, mert megnéztem magam után a helyet ahol szereltem és nem láttam. Nem piszkáltam az alaplapot, de azt hogy tudom észre venni ha elmozdult? Köszönöm a tényleg hasznos választ! :) Ment a zöld kéz.
2020. márc. 6. 15:57
 6/11 Krómgyűrű ***** válasza:

Az alaplapon és általában a blokkfelen, közvetlenűl az alaplap mellett lennie kell egy rovátkának, jelzésnek (legalább is az enyémen így van, igaz megszakítós) és ahhoz kell állítani az alaplapot.

Ha fent van a lendkerék és forgatod, nem ér bele valamelyik tekercsbe vagy a jeladóba a lendkerék?

2020. márc. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Uram Isten! Annyira köszönöm!!!! Sikerült megcsinálni! Eddig észre sem vettem a jelölést. Örök hála!!
2020. márc. 8. 18:34
 8/11 Krómgyűrű ***** válasza:

Na ennek örülök!

Szívesen!

2020. márc. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Még annyiban esetleg tudnál segíteni, hogy nem működik a világítás. Eddig 12V-os izzók voltak benne, de csak a hátsó lámpa felvillant és kész. Most kicseréltem 6V-osra, de még mindig nem jó :( Nincs valami ötleted? Egyébként ezért szedtem le a lendkereket, hogy megnézzem oké-e a tekercs, de nem mertem továbbmenni.
2020. márc. 8. 21:10
 10/11 Krómgyűrű ***** válasza:
Először is. Milyen típusú a motorod? N-es vagy B-s? Ha B-s, akkor gyárilag lennie kell benne akkumulátornak és gyújtáskapcsolónak. Ha még megvan a váz nyakán az adattábla, akkor rajta kell lennie melyik típus az. Az alapján utánakeresel, hogy hány V-os az elektromos rendszered.
2020. márc. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!