Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire baj egy kis gáz...

Mennyire baj egy kis gáz fogáspont előtt?

Figyelt kérdés

Sziasztok, mégcsak tanulom a vezetést, még most közelítem meg a felét a kötelezőknek.


Még vannak pontok amiken javítanom kéne (pl párhuzamos előre-hátra), de a kérdés most főleg az elindulásra menne.


Eddig úgy csináltam, hogy fogáspontig felemeltem gyorsan a lábam majd miest megindult elkezdtem nyomni a gázt és a kuplungot fel.


De most rámszólt az oktató, hogy ennél dinamikusabban kéne elindulni, főleg ha én vagyok az első a főutas lámpánál.


Azt vettem észre hogyha a fogáspont előtt egy pillanattal egy kicsi gázt adok(kb 1100-1300 fordulatig) és úgy kezdek neki a fentinek akkor sokkal gyorsabban is eltudtam indulni.


Ez így hibás? Már a vége fele jártunk és az oktató is örült hogy mostmár gyorsan megy csak nem tudom hogy ez helyes technika-e, mert ha nem akkor nem szabad rászoknom.


Ebben kérném a segítségeteket.

Köszönöm szépen előre is!



2020. márc. 6. 12:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Talán megdöbbentő lesz a számodra, de az autóval - az esetek többségében - nem úgy indulunk el, hogy felengedjük a kuplungot és megvárjuk, hogy az autó alapjárata elindítsa a kocsit mielőtt gázt adunk hanem úgy, hogy a gázpedált lefelé nyomjuk a kuplungot pedig felfelé engedjük.
2020. márc. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is egyszerre nyomtam a kettőt, mert így biztos nem fulladtam le. Nekem az oktatóm javasolta, hogy ahogy benyomom a kuplungot, már nyomjam is finoman a gázt. Vizsgán is így csináltam. Hogy mennyire árt vagy sem, azt nem tudom, de előbb-utóbb úgyis kitapasztalod, mikor mit kell benyomni :)
2020. márc. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

No tegyük tisztába.

Elindulhatsz csak kuplungal is. Egy benzines autó nem fog sírni érte. viszont egy 1.2es autó nem fog meglódulni, konnyen fulladás a vége.


Dizelnél a kettős tömegű nem szereti, de nem ettől fog meghalni..

2020. márc. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz!
2020. márc. 6. 17:01
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jó így, én is így csinálom évek óta és nem kellett eddig emiatt kuplungot cserélnem. Sőt, ha alapjáraton kínzod, úgy tovább kell csúsztatnod, ezzel együtt lehet, hogy többet kopik, mintha emelt fordulaton rövidebb ideig csúsztatod.
2020. márc. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!