Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Rossz lehet a kuplung?

Rossz lehet a kuplung?

Figyelt kérdés
egyszer kipróbáltam ismerősöm kocsiját (1.8 d) és mikor 1-be felengedtem a kuplungot nem csinált semmit, csak mikor kb félig benyomtam a gázpedált indult nagyon hirtelen. létezik ilyen?

2017. aug. 11. 21:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát nehéz elképzelni.
2017. aug. 11. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Létezik.

A Te agyadban.

Gyakorlat hiányában ne is tegyél fel ilyen droid kérdést!

2017. aug. 12. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

igen kipróbáltam,3-4 éve.

de az elött még nem vezettem. csak azért kérdeztem mert lehet hogy én voltam a balf.sz és nem engedtem fel teljesen. de mind egy erre csak kíváncsi voltam hogy mitől lehet. vagy az is lehet hogy rosszul emlékszem. van ilyen nem? köszi az értelmes választ. amúgy meg nincs arra időm, hogy kamu kérdéseket tegyek fel. mi annak az értelme? hagyjuk inkább lényegtelen.

2017. aug. 12. 14:27
 4/7 veterán vas ***** válasza:

Gondolkodj!

Amikor kinyomod a kuplungot, megszakad a kapcsolatot a motor és a váltó között. Ilyenkor semmi sem történik, rugdalhatod a gázt, max a motor fog üresen felbőgni. Amennyiben a váltó valamelyik sebességi fokozatban van -na és persze jár a motor- akkor a kuplung fölengedésének pillanatában két verzió van. Vagy elindul az autó, vagy lefúl.

Szóval, az általad vázolt "hibajelenség" nem létezik.

2017. aug. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
értem köszi a választ most már mindent tudok. ment a zöld
2017. aug. 12. 18:12
 6/7 veterán vas ***** válasza:

Irigyellek!

Én több évtizednyi autószerelés után sem merem azt mondani, hogy "most már mindent tudok". ;)

2017. aug. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
nem tudok én semmit sem :D tudom, hogy hülyeséget kérdeztem de volt rá okom mert velem történt. de valószínűleg én bénáztam. köszi a válaszokat.
2017. aug. 12. 19:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!